banner2517

Yeni Mahalle’de Yeniden Yavuz Alçi Rüzgârı!

Yaptığı sosyal projeler ve çalışmalarla örnek olan Yenimahalle’nin başarılı muhtarı Yavuz Alçi, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde yeniden muhtar adayı olarak seçmenlerinin desteğini bekliyor.

Yeni Mahalle’de Yeniden Yavuz Alçi Rüzgârı!

Silivri’nin nüfus ve yüz ölçümü olarak en büyük mahallesi olan Yeni Mahalle’de muhtarlık görevini sürdüren Yavuz Alçi, önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden muhtarlığa adaylığını koydu. ‘Genç, dinamik, Güler Yüzlü, Yeni Mahalle’de yeniden!’ sloganıyla tekrar muhtar adayı olan Alçi’ye destekler şimdiden gelmeye başladı. 2009 seçimlerinde açık ara farkla rakip adayları geride bırakarak 5 senedir çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüten Yavuz Alçi yeni ekibi ile birlikte seçim çalışmalarına da start verdi.

Alçi’nin aza listesi de hazır

Alçi’nin bu dönem ekibinde İshak Yazıcı, Levent Güler, Emin Taştan, Türkan Akpak, Cengiz Kahraman, Hüseyin İntepe, Cihan Anıl, Osman Nuri Çoraklı bulunuyor.  Yeni Mahalle Muhtarı Yavuz Alçi, ‘Sadece mahalle sakinlerinin değil, tüm yürekli insanların desteğini alarak güzel çalışmalar yaptık’ dedi ve ‘Bir muhtarın görevi sadece ikametgâh senedi, nüfus cüzdan sureti ya da benzer belgeleri hazırlamak olmamalı. Ben mahalle sakinlerimizi görev yaptığım süre boyunca yakından tanımaya, her sorunlarında ilk kapı olarak muhtarlığımıza müracaat etmelerini sağlamak istedim. Sorumluluktan kaçmak olmaz. Biz kendi isteğimizle sorumluluğumuzu artırdık ve bundan sonraki süreçte de yine aynı anlayışla görevimizi sürdüreceğiz’ şeklinde konuştu.

Sünnet Şöleni, Hayata Roman Bak, Uçurtma Şenliği

5 senedir Yeni Mahalle’de yaptığı çalışmaları da anlatan Alçi konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ,‘Biliyorsunuz 2009 yılında bir sel felaketi yaşadık. Mahallemizde 4 ayrı noktada toplam 350 resmi kayıtlı haneye devlet ve özel kuruluşlardan iletilen yardımlarda kılavuz olduk.

Geleneksel hale getirdiğimiz ücretsiz sünnet şöleni organizasyonumuzla her yıl 30 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Sponsorlarımızın da desteği ile çocuklarımızın erkekliğe ilk adım attıkları heyecanları günlerine ortak olduk.

Sosyal anlamda yine geleneksel hale getirdiğimiz Uçurtma Şenliği adı altında çocuklarımızın anılarında anlatacağı hayallerini mahallemizde amatör bir ruhla uçurduk.

Hayata Roman Bak Projesi ise çadır ve konteynerlerde yaşayan 5 ailemizi sponsorlarımızı aracılığı ile Silivri merkeze yerleştirdik.

Duyarlı, yardımsever vatandaşlarımız sayesinde kullanılmamış ve deforme olmamış kıyafetleri toplayarak Silivri genelinde ihtiyaç sahiplerine ilettik.

(MAG) Mahalle Afet Gönüllüleri oluşumunun mahallemizdeki altyapısını oluşturduk.

Mahalle sakinlerimizden işe ihtiyacı olan kişileri, iş yerlerine yönlendirdik’

Destek olan herkese teşekkürler’

Alçi Yeni Mahalle’de Boğluca Deresi Islahı başta olmak üzere mescit, sağlık ocağı, parklar ve yaşam alanları, ilaçlama ve aydınlatma konusunda emeği geçen tüm kurum ve birimlere mahalle sakinleri adına teşekkür etti. Son olarak Yeni Mahalle’de ki seçmenlerine de seslenen Yavuz Alçi ‘Önümüzdeki dönemde sosyalleşmek ve hizmet etmek için çıktığımız bu yolda bizlere gönül ve destek vermelerini temenni ediyorum’ dedi.

Yavuz Alçi Kimdir?

Aslen Ardahan’lı olan Yavuz Alçi, 1974 yılında Silivri’de doğdu. Evli ve iki çocuk babası Alçi, çalışma hayatına küçük yaşlarda başladı. 24 yıldır faal olarak erkek kuaförlüğü mesleğinin yanı sıra; sivil toplum kuruluşları ve derneklerde de görev aldı. Türk Hava Kurumu, Yeşilay Okul Aile Birliği, Ziraat Odası, çeşitli spor kulüpleri ve bazı derneklerin yönetim kurulunda hala aktif olarak görev yapıyor. 2009 yılında bir dönem birinci azalığını da yaptığı Yeni Mahalle’ye muhtar seçildi. Özellikle sosyal projeleriyle örnek teşkil eden Yavuz Alçi muhtarlık görevine devam etmekte.


Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 18:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEVZAT GÜNEY
NEVZAT GÜNEY - 4 yıl Önce

kardeşim allah gönlüne göre versin sen bizim dürüs kardeşim sin senin yaninda erzurumlular

NEVZAT GÜNEY
NEVZAT GÜNEY - 4 yıl Önce

yaninada bir erzurumlu ala bilirdin ama canin sağolsun yinede oylar acikca senin yavuzum

NEVZAT  GÜNEY
NEVZAT GÜNEY - 4 yıl Önce

allah yolunu acik etsin ezurum dadaşlari oylarisenin ve senin yanidayiz kardeşim

Karslı meryem
Karslı meryem - 4 yıl Önce

yavuz kardeş allah yardımcin olsun amin muhtar seçim oyumuz senindir kalabalik oyumuz senindir

KARSLI MERYEM
KARSLI MERYEM - 4 yıl Önce

Yavuz kardeş HZ ALLAH YARDIMCIN OLSUN AMİN OYUMUZ SANA KALABALIK OYUMUZ SANADIR

SIRADAKİ HABER

banner2252

banner948

banner2160

banner2166

banner1875