banner2765

Amatör Kulüplerde Balcıoğlu dönemi

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın da katıldığı, Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği Olağan Kongresine tek liste giren Silivri Belediyesi Spordan Sorumlu Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu oybirliğiyle birlik başkanlığına getirildi.

Amatör Kulüplerde Balcıoğlu dönemi

 

Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği Olağan Kongresi, 27 Ekim 2010 Çarşamba Günü Ünsal Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri, ilçe amatör spor kulübü başkanları ve yöneticileri katıldı. Divan Başkanlığını Hüseyin Dertop ve katip üyeliklerini Habip Benzer ile Nursal Bilir’in yaptığı Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği kongresinin açılış konuşmasını mevcut başkan Muharrem Eren yaptı. Eren; “Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanlığı dönemim boyunca yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Amatör Kulüplerimizin lig katılım paylarını ödeyen, malzeme yardımı ve araç tahsisinde bulunan Belediye Başkanımız Sayın Özcan Işıklar’a huzurlarınızda teşekkür ediyor, katkılarının artarak devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

BALCIOĞLU; “SİZLERE HİZMET İÇİN VARIZ”

Genç ekibiyle Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliğine aday olan Silivri Belediyesi Spordan Sorumlu Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu “Sizlere hizmet için varız. Belediye Başkanımdan aldığım güç ve sizlerin destekleriyle bu özel göreve talibim” diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti; “Silivri kulüplerinin birliğini ve beraberliğini sağlamak için kurulmuş olan Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliğinin kurulmasından bu yana geçen zaman içerisinde, çok güzel çalışmaları olmuştur. Bunları yakından takip etmekteyim, bu çalışmalar kulüplerimize artı bir değer kazandırmıştır. Herhangi bir siyasi görüş ayırt etmeksizin, sosyal belediyecilik anlayışıyla birlik, beraberliğimizi devam ettirmek için buradayım. Sizlere buradan söz veriyorum; göreceksiniz ki güzel çalışmalarımızı, yarınlara taşıyarak gerçekleştireceğiz. Kulüp başkanlarımıza teşekkür ediyorum, tamamen gönülden destek içerisindeler. Ben onlardan bu desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin hayırlı olmasını diliyor, destek ve katılımlarınıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAŞKAN IŞIKLAR; “SPORUN RANTI OLMAZ”

Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği kongresinde, Kulüp temsilcilerini yalnız bırakmayan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bora kardeşim her şeyi çok güzel anlattı. Güzel bir, birlik ve beraberlik var. Sporun rantı ve çıkarı olmaz. Bunu zamanla daha iyi anlayacak ve göreceksiniz. Kulüpler Birliğini iyi anlamamız gerekiyor. Çünkü bir arada olmanın yaratacağı güç ve beraberlik önemlidir. Uyumlu olamayabiliriz ama verimli olmak, birbirimize saygı göstermek zorundayız. Böyle bir gereklilik var. Bir arada olmanın, olmazsa olması budur.”

 

“SPORUN BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM”

Başkan Işıklar sözlerine şöyle devam etti; “Sporun bütünleştirici olduğunu unutmayalım. Sporun tüm branşlarına kucak açmalıyız. Gelecekte sporun önemini daha iyi anlayacağız. İlçemizde futbolun yanı sıra taekwondo, voleybol, golf ve yelken branşlarında başarılı kulüplerimiz ve çocuklarımız var. Memleketine, siyasi görüşüne, giyimine kuşamına bakmadan, herkese kapılarımızı açarsak bu işin üstesinden gelebiliriz.”

 

“BÜYÜK HEDEFLERİ KÜÇÜK İMKÂNLARLA BAŞARABİLİRİZ”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Işıklar; “Önümüze büyük hedefler koyacağız, ama bunu küçük imkânlarla başarma becerisini göstereceğiz. İşte o zaman başarılı olduk demektir. Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği kongresinin, bölge sporumuz adına güzel bir birlikteliğin, spor adına güzel yarınların sağlam temeli olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

GENÇ KADRO GÜVENOYU ALDI

Sporcu kimliği ile spor camiasına oldukça yakın olan Silivri Belediyesi Spordan Sorumlu Belediye Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu, Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği Kongresinde oldukça genç bir yönetim kurulu ile adaylığını açıkladı. 132 üyesi bulunan Silivri Amatör Spor Kulüpleri Birliği olağan kongresine 87 üye katılırken, üyelerin tamamının oyunu alan Balcıoğlu’nun listesi şu isimlerden oluşuyor;

 

YÖNETİM KURULU

ASİL ÜYELER                                                       YEDEK ÜYELER

Bora Balcıoğlu                                                          Erdinç Öztürk

Mutlu Memiş                                                             İbrahim Ak

Eyüp Kocaoğlu                                                         Orhan Yılmaz

Aydın Algür                                                              Murat Saraç

Nursal Bilir                                                                Coşkun Yıldız

M.Şirin Aksu                                                             Müzellef Yüksel

Tanju Oral                                                                 Osman Akyüz

Ünal Güner                                                                Hüseyin Can

Mustafa Gül                                                              Akın Daylan

 

DENETLEME KURULU

ASİL ÜYELER                                                       YEDEK ÜYELER  

Aydın Güzdemir                                                       Sadi Canbazoğlu

İbrahim Sinkıl                                                            Bülent Taş

Veysel Karlangıç                                                       Ahmet Gül                

YORUM EKLE

banner2253

banner2757

banner2588