banner2765

YÜZOK Spor Kulübü sporcusundan Türkiye rekoru

Silivri Yüzok Spor Kulübü sporcuları, Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası’ndan başarılarla döndü. Toplam 11 sporcu ile katıldıkları turnuvada iki kategoride Türkiye Şampiyonu çıkaran kulübün bir yarışmacısı aynı zamanda da Türkiye rekoru kırdı.

YÜZOK Spor Kulübü sporcusundan Türkiye rekoru

Türkiye Okçuluk Federasyonu ve Navek firmasının ortaklaşa organize ettiği Minikler Olimpik Okçuluk Türkiye Şampiyonası Ankara’da gerçekleştirildi. Ankara’nın Çankaya ilçesinde gerçekleştirilen turnuvaya Silivri’nin ilk okçuluk kulübü olan Silivri Yüzok Okçuluk Kulübü de 11 sporcu ile katıldı. Başantrenör Erol Türkekul eşliğinde turnuvaya hazırlanan Yüzok Spor Kulübü sporcuları toplamda iki Türkiye birinciliği, bir Türkiye üçüncülüğü ve bir Türkiye beşinciliği elde etti.

Hem şampiyon hem rekortmen

Yüzok Spor Kulübü sporcuları, katıldıkları turnuvada büyük başarılara imza attı. Dilşer Göçmen 11-12 yaş erkekler kategorisinde birinci olurken attığı 286 toplam puan ile Türkiye rekorunu da kırdı.

9-10 yaş kızlar kategorisinde ise Esila Banu Çifçi yine Türkiye birincisi olarak adını şampiyonlar arasına yazdırdı. Yine aynı kategoride Selen Kocan ise Türkiye beşincisi oldu.

Bireysel başarıların yanı sıra 9-10 yaş kız takım kategorisinde de Yüzok Spor Kulübü sporcuları Esila Banu Çifçi, Selen Kocan, Zeynep Ersöz’den oluşan takım Türkiye üçüncüsü oldu.

YORUM EKLE

banner2253

banner2755

banner2588