banner1503

En Güzel Yoğurdu Onlar Mayaladı

Silivri Yoğurt Festivali’nin gelenekselleşen Yoğurt Mayalama Yarışması’nda, en güzel Silivri Yoğurdu için yarışan katılımcılar, hünerlerini sergiledi

En Güzel Yoğurdu Onlar Mayaladı
Silivri Belediyesi’nin bu yıl 50.sini gerçekleştirdiği Silivri Yoğurt Festivali, tüm coşkusuyla sürüyor. Etkinlikler kapsamında Günay Çay Bahçesi’nde gerçekleşen Yoğurt Mayalama Yarışması’nda, festivalin de adını taşıyan meşhur Silivri yoğurdunun en iyisi seçildi. Oba Yoğurt Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dalgın, Arslan Yoğurt’tan Binali Dengiz, Tezcan Yoğurt Üretim Müdürü Hilal Gümüş ve Mualla Saydıbozoğlu’nun jüri üyesi olduğu yarışmada, katılımcılar hünerlerini sergiledi. Görünüm, kıvam ve tat olarak üç ayrı kategoride değerlendirilen yoğurtları tek tek inceleyen jüri üyeleri, oldukça zorlandı. Yarışmada 1. Olan Canan Arslan’a tam altın, 2. Olan Mithat Kocabacak’a yarım altın ve 3. Olan Melek Cambaz’a da çeyrek altın hediye edildi.

Dereceye girenlerin ödülleri, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emine Tarin, CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri Suna Göçengil, Seval Fildiş Çolakoğlu ve Süheyl Kırkıcı tarafından verildi. Yarışmayı Silivri Belediyesi Birim Müdürleri ile birçok vatandaş izlerken, yarışmanın sonunda da tüm yoğurtlar izleyenlere ikram edildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2251

banner2748

banner2742

banner2588