banner1503

13 yaşında spor kulübü kurdu

Silivri’nin Yolçatı mahallesinde arkadaşlarının ısrarıyla spor kulübü kuran 13 yaşındaki Arda Emin Terzioğlu, imkân verildiğinde başarılı işlere imza atacaklarını belirterek yetkililerden spor malzemesi desteğinde bulunmalarını istedi.

Yaşları 10 ile 13 arasında değişen çocuklar, arkadaşları Arda Emin Terzioğlu’na girişimi ruhundan dolayı adeta baskı yaparak mahallerinde spor kulübü kurmalarına sebep oldu.

Arkadaşlarımın gazıyla kulüp kurduğunu belirten 13 yaşındaki Yolçatıspor Kulübü başkanı Arda Emin Terzioğlu “1 yıl muhtara yalvardık, bu kulübün kurulmasında bizlere yardımcı olması konusunda, sağolsun bize bu yeri tahsis etti. Her ne kadar pencereleri kırık, tavanı su akıtıp kötü bir yermiş gibi olsa da bizler burayı yaşanılır bir hale getirdik. Toplantılarımızı şu an için burada yapıyoruz.”dedi.

“HEVESİMİZE ORTAK OLDULAR”

Kendi imkanlarıyla sponsor arayışlarına mahalle muhtarı spor ayakkabısı desteği, mahalle sakinlerinden Mehmet Ali Üçler de forma desteği yaptığını belirten genç kulüp başkanı Terzioğlu “  bizim gibi genç sporcuların hevesine ortak oldular. Biraz yol kat edince maçlara çıkmaya başladık ”dedi.

“VOLEYBOL TAKIMIYLA DEVAM EDECEĞİM”

 Yine kendi imkânlarımızla maçlara giderken servis kiraladığını da belirten Terzioğlu “Maçlarda hem kendi oyuncularıma hem de karşı takımın oyuncularına çiğ köfte kola alıyorum. Hedefim bu kulübü iyice ilerletmek, büyüyünce de bu kulübü devam ettirmek. Ondan sonra da benim gibi girişimci bir çocuğa bırakmak istiyorum kulübümü, ileriki tarihlerde turnuvalar başlayacak onlara katılım sağlayacağız. Yeni oyuncular aldım, bu kulübün iyi bir yerlere gelmesi için elimden geleni yapacağım. Sadece futbolla devam etmeyeceğim. Köyün kızlarında gelen talepler doğrultusunda voleybol takımıyla da imkânlarım ölçüsünde devam edeceğim.”dedi.

“MALZEME DESTEĞİ İSTİYORUZ”

Kulüp binalarını çok zor imkânlarla mevcut hale getirdiklerini de belirten Kulüp Başkanı Arda Emin Terzioğlu “Bizler 13 yaşında sporu seven gençler olarak yetkililerden bize spor malzemesi desteği yapmalarını bekliyoruz. Onların bizlere destek vermeleri çok şık bir davranış olacaktır.”dedi.

“KENDİ ARAMIZDA PARA BİRİKTİRMEYE BAŞLADIK”

Kulübümüzü çok daha iyi yerlere yetireceklerini belirten Yolçatıspor Kulübünün kaptanı Efe Özel de “Bana kulübün açılmasında desteğin esirgemeyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kulübümüzün ilerlemesinde elimizden ne geliyorsa yapacağız. Temmuz ayında yapılacak olan turnuvalara aralıksız çalışıyoruz. Spor malzemeleri alabilmek için kendi aramızda para biriktirmeye başladık. Kulübümüzün ismini de aldığımız başarılı sonuçlarla taçlandıracağız ”dedi

“KULÜP BİNALARI HAZIR”

Yolçatı mahallesi muhtarı Cemalettin Erkal da yaptığı açıklamada “Gençlerimizin yanındayız. Çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak dursunlar diye biz devamlı maddi manevi destek olacağız. Biz yeni yerimizi tamamladık, her şeyi ile hazır durumda. Gençlerimizin aldığı başarıları perçinlemelerini bekliyoruz. Ne zaman tamam derlerse anahtarını teslim edeceğim ”dedi.

“BİZİMDE İMKÂNLARIMIZ KISITLI”

Kulübe forma desteği yapan Mehmet Ali Üçler de “12/13 yaşındaki bu çocuklar böyle bir işe soyunmuşlar, pırlanta gibi çocuklarımız hepsi, köyümüzün gençlerine elimizden geldiğince destek olacağım. Ancak bizimde imkânlarımız kısıtlı olduğu için yetkilerin bu çocuklara destek olmalarını bekliyoruz.”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arda Emin Terzioğlu
Arda Emin Terzioğlu - 1 yıl Önce

Çok teşekkür ederim.Bizi bedavaya minübüsle götürüp getiren Rıza Özel e de çok teşekkürler

SIRADAKİ HABER

banner2253

banner2685

banner2587

banner2588