banner3088

50 Kuruşluk adamların oyunu!

Dün akşam küçük oğlum Gökmen’in PSP ‘sine oyun yüklettirmek için İnternet cafe’ye gittik. Cafe sahibi bizim PSP ‘mizle uğraşırken bir yandan da gelen veya giden müşterileri ile ilgileniyordu.

Doğrusu yaş ortalamasını daha küçük bekliyordum ama burada izlediğim müşterilerin yaşları 18 – 20 - 25 - 30 - 40 ve hatta 50-55-60 gibiydi. Erkeklerin çoğunlukta olduğu mekanda bazı masalarda bayanlarda vardı.

Tabi’ki sosyal hayatımızda internetin çok önemli bir yeri var. Evinde interneti olmayanların kendi özel işlerini görmek için İnternet cafe’lere gelmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bu insanların bir kısmı e-devlet sitesinden resmi işlerini halledip çıktılar alırken, diğer taraftan envai çeşit sanal silah ile adam öldüren sahte Rambo’ların çığlıklarını da duyuyor ve görüyordum.

Ayrıca kıyafetlerinden ve vücut dillerinden anladığım kadarıyla bazı işsiz güçsüz avare tiplerin Facebook’ta “Vatan Millet Sakarya” kanalından girerek, üzerinde birtakım imalı sözler ile yapılanmış resimleri büyük bir işmiş gibi paylaşıyorlardı.

Hepimiz herkese açık Facebook paylaşımlarından biliriz. Genellikle bu tip paylaşımlar toplumun içine nifak ekip başkalarına menfaat sağlasın diye yapılır ve o paylaşımların altına öfkeli insanların ağır sözleri ile katılımı sağlanmış olur. Ama hiç kimse bu paylaşımı yapan şahısın toplumda nasıl bir itibara sahip olduğunu sorgulamaz! Paylaşımcı insanların kimliklerinin sorgulanma ihtiyacı duyulmaması başlı başına bir sorundur!

Asıl düşündürücü olan insanların her şeye çabucak inanmaya meyilli olmalarıdır!

Kaybedecek hiç bir şeyi kalmamış ve hatta çoğu yaşarken ölmüş bu canlı cesetlerin; ülke insanlarının tamamının temel değerleri olan DİN ve ATATÜRK sevgisi üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile insanları bölerek, kendileri gibi dejenere olmuş bir toplum bireyleri yaratmaktan başka bir amaçları yoktur.

Birileri mevcut hükümeti yıkmak için her şey mubahtır düğmesine basmıştır. Aslında mevcut hükümeti yanlışlarından çok kendi yanlışlarını görebilen ve kendine çeki düzen verip yeni politikalar üreterek toplumun ekonomik sorunlarına, gelir giderlerine kafa yoran muhalif siyasetçiler için iktidar, hiçte zor değildir!

Ancak “Yalancı çoban” Hikayesinde olduğu gibi ülke insanlarına kendilerini ifade edemeyen politikacıların, sanal destekçilerinin türlü şarlatanlıkları ile ülkeyi yönetmeye talip olmaları, partilerine gönül vermiş seçmenlere yapılan büyük bir ayıp ve talihsizliktir.

Son yarım saat içinde hesap ödeyenlerin hepsi adam başı 50 kuruş ödemişlerdi (!) bir lira verenine hiç rastlamadım. Bu koskocaman ülke; 50 kuruşluk adamların yarım saatlik “Vatan Millet Sakarya” paylaşımları ile kendine destek arayan siyasetçilerin eline kaldıysa; halk olarak yandığımızın resmidir. Memleketin her tarafında Cumhuriyet bayramı olaysız bir şekilde kutlanırken Ankara’da olay olmasının altında yatan gerçek; sanal organizasyon çağrısının bir sonucudur dersek yalan olmaz sanırım.

Ülke olarak günler öncesinden planlanmış bir senaryonun gerçekleştiğini izledik! Sonuç itibari ile AKP nin önümüzdeki seçimler için herhangi bir çaba sarf etmelerine gerek yok (!) AKP ye sövüp sayarak, iftira ve gerçek dışı senaryolar ile sağ olsun muhalifler; AKP nin iktidardaki yerini koruması için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar! Siyasi bilgisi ve yeteneği olmayan beceriksiz partizanların halkı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmasını doğru bulmuyorum.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Topbaşı; Cumhuriyetimizin 89 yılı kutlamalarında göstermiş olduğu performanstan dolayı kutluyorum... Ankara’dan bir sonuç çıkaramayanlar şimdi de Büyükşehir Belediyesinin kasasından çıkan 1.700.000 TL nin peşine düşerler (!) ne diyelim nerede hareket orada bereket! Kolay gelsin...

 

M.Talip Girgin

 

 

 

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196