banner3088

Barlas “Aşk ile koşan yorulmaz”

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Silivri İlçe Başkanlığına son müracaat ilçe başkan yardımcısı Sami Barlas tarafından yapıldı. Barlas’ın müracaatıyla AK Parti Silivri ilçe Başkanlığa yapılan müracaat sayısı 9 oldu.

Silivri Sanayi Sitesi kooperatif Başkanları Ercan Çalışkan ve Erdan, SİBESO Başkanı Nuray Koçer, Silivri Şoförler odası başkan yardımcısı Salih Güler, Oda ve STK temsilcileri ile Barlas ailesi katıldı.

Müracaat dosyasını ilçe başkanı Mutlu Bozoğlu’na teslim eden Barlas, olarak yaptığı açıklamada “16 yıl boyunca kendisini milletine adayan ve milletine hizmetkar olmuş bir liderin kurduğu parti olan AK Parti'nin bir neferi olarak, bugün şahsım ve ailem adına çok önemli bir karar almanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim. Bugüne kadar Sayın İlçe Başkanımız Mutlu Bozoğlu ile birlikte Silivri'mizi gece gündüz demeden, yağmur çamur demeden aşk ile muhabbet ile gezerek kıymetli hemşerilerimizin sorunlarına, taleplerine çare olmaya, çözüm bulmaya çalıştık. “

“Silivri'mize hizmet etmenin onurunu yaşadık”

“Bizleri bağrında büyüten, tarihi geçmişi, kendine has kültürü, coğrafik yapısı ve doğal güzellileri ile muhteşem bir şehir olan ve her şeyin en güzeline, en iyisine layık olan Silivri'mize hizmet etmenin onurunu yaşadık. Yüreği vatan ve bayrak aşkı ile dolu güzel yürekli Silivrili hemşerilerimizle birlikte daha güzel bir Silivri için birçok proje geliştirerek Silivri'mize hizmet etmeye gayret ettik.”

“Silivri'yi kalkındırmaya talibiz”

Silivrili olmak Silivri'de doğmak demek değildir. Silivrili olmak Silivri'ye sahip çıkmak, Silivri'nin derdi ile dertlenmek demektir. Biz makama, mevkiiye talip değiliz. Biz Silivri'ye hizmet etmeye, Silivri'yi geliştirmeye ve Silivri'yi kalkındırmaya talibiz. Bu kadim şehre hepimizin hizmet borcu var. Aşığı olduğum şehre hizmet borcumu ödemek için uzun bir yolculuğa çıkmaya talip oldum.  Bu yolculuk da durmak yok, yorulmak yok. Aşk ile koşan yorulmaz. Silivri'ye hizmet etmek için aşk ile şevk ile koşmaya hazırım. 

“Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığına talip olduğumu beyan ediyorum”

Bu duygularla AK Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ederek Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığına talip olduğumu beyan ediyorum. Bu yolculuğa çıkmamda benden desteğini esirgemeyen başta çok değerli aileme, dava arkadaşlarıma, basın mensubu arkadaşlarıma ve çok kıymetli Silivrili hemşerilerime şimdiden teşekkür ediyor, saygı sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.  Silivri'ye hizmet etmek uğruna aday adayı olan bütün arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.

Sami BARLAS kimdir?

1969  yılında Silivri'de doğan Sami Barlas, ilkokulu Beyciler, ortaokulu Binkılıç'da, lise eğitimini ise Silivri Lisesinde tamamladı. Lise eğitiminin ardından Trakya Üniversitesini kazanan Barlas, Kırklareli Meslek Yüksek Okulunu İnşaat Teknikeri olarak bitirdi. Üniversite eğitiminin ardından kendi aile şirketinde müdürlük yapmaya başladı. 18 yıldır ticaretle uğraşan Sami Barlas, birçok STK'da gönüllü olarak görev almasının yanı sıra, Silivri Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyesi ve  SİAD Yedek Yönetim Kurulu üyesidir.  Ticari hayatının yanı sıra 5 yıldır siyasetle de ilgilenen Barlas, AK Parti Silivri İlçe Teşkilatında 4 yıl Köy Komisyonunda koordinatörlük, Yönetim Kurulu Üyeliği ve son olarak AK Parti Silivri İlçe Başkan Yardımcılığı görevi ile birlikte Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Sami Barlas iyi derecede Almanca bilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197