banner3088

Foto Safari 18 Ekim’de Başlıyor

İstanbul’un Batı’ya açılan kapısı Silivri’nin tanıtımı için AK Parti Silivri İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Silivri Foto Safari Fotoğraf festivali 18-21 Ekim tarihleri arasında ilçemiz sınırları içerisinde yapılacak.

Foto Safari 18 Ekim’de Başlıyor

Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Türkiye’nin birçok ilinden fotoğrafçının katılacağı ve Silivri’de bir ilk olan Silivri Foto Safari fotoğraf yarışması hakkında açıklama yaptı. Silivri’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılacağı ödüllü fotoğraf yarışması 18-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

SİLİVRİ’NİN BÜTÜNZELLİKLERİ FOTOĞRAFLANACAK

Silivri Foto Safari ile ilgili bilgi veren AK Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, “Her bir köşesi ayrı bir güzellikte olan, bizleri bağrında besleyip büyüten Silivri’mize hepimizin borcu var. Bu borcu Silivri’ye hizmet ederek, tanıtarak, güzelleştirerek, Silivri’ye sahip çıkıp geliştirerek ancak ödeyebiliriz. Bizler bunun için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz.

Bizler istedik ki; Silivri’mizin bu güzelliğini sadece Silivri’de yaşayanlar değil, bütün İstanbul, bütün Türkiye hatta bütün dünya görsün ve bilsin istedik, fotoğraf sanatının bu alanda en güçlü araç olduğunu biliyoruz. Bu amaçla  1. Silivri Foto Safari fotoğraf yarışmasını düzenlemeye karar verdik. Bu yarışma ile Silivri’mizin bütün güzellikleri fotoğraflanacak. Silivri ’de fotoğraf sanatına olan ilgi artacak foto safari sonucunda katılımcıların seçilecek fotoğrafları Silivri’nin fotoğraf arşivine ve gelecek nesillere  kazandırılacaktır.

TÜRKİYENİN BİRÇOK İLİNDEN FOTOĞRAFÇILAR SİLİVRİ’YE GELİYOR

Yurdumuzun çeşitli yerlerinden gelecek olan fotoğraf sanatçılarını Silivri’mizde ağırlayacağız. 18-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan Profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katılacağı foto safarimize  yoğun bir katılım bekliyoruz. Yarışmamızın jüri üyeliğini fotoğraf sanatçıları Hamit Yalçın, Dr. Tuna Akçay, İlhan Türkmen Ömer Şahin ve  Şeref Akçay yapacak. Gerçekleştireceğimiz organizasyonun Türkiye’de ilk kez bir siyasi parti tarafından düzenlenecek olması da bizim için ayrı bir önem taşıyor. Biz Silivri’mizi çok seviyoruz ve diyoruz ki; yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.

BAŞVURULAR ÖĞRETMEN EVİ SAFİR KAFE’DE OLACAK

‘İstanbul’un Batı’ya açılan kapısı Silivri’ konulu yarışmamızın başvuruları 18 Ekim Perşembe günü saat 08.00 de başlayacak. Başvuru merkezimizi Silivri Öğretmen Evi içi Safir Kafe olarak belirledik. 18-21 Ekim arası saat 08:00-18:00 arası burada oluşturacağımız başvuru masasına yarışmacılarımız kayıtlarını kimlikleri ile yaptırabilecekler. 21 Ekim Pazar günü akşam saat 17:00’de son fotoğraf teslim süresi ve yarışma süresi dolmuş olacak.  4 gün boyunca çekilen fotoğrafların tesliminden sonra jüri üyelerimiz 3 başarı ödülü, 5 mansiyon ödülü ve 32 sergileme ödülü kazanan fotoğrafları değerlendirdikten sonra açıklayacak. Yarışmaya cep telefonu çekimi ile katılım olmayacak.” dedi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197