banner3088

Adam gibi yaşamak mı dedi içinizden biri?

"Adam gibi yaşamak" mı dedi içinizden biri?

Özgürce nefes almak,doğanın bize sunduklarını özgürce kullanmak,yarını düşünmeden kocaman gülücükler saçmak.Yaşamanın anlamını bilmeyenler herkesin adam gibi yaşadığını düşünüyor tabi.Oysa çevremizde farkına varamadığımız o kadar çok hayat mücadelesi var ki..
Ekmek kavgası uğruna ailesinden,vatanınnında uzakta hasret çekenler,çöken madenlerin altında günlerce çalışıp gün ışığına kavuşmayı beklerken can verenler,tersanelerde bir yanı zaten eksikken kolunu bacağını kaybedenler...Bunların sebebi ne biliyor musunuz ? Hepimizin üç maymunu oynaması.Bakıyoruz görmüyoruz,çığlıkları,feryatları duyuyoruz kulaklarımızı kapatıyoruz ve en acısıda bilesekte susuyoruz.Hepimiz mi kaybettik vicdanımızı,insanlığımızı ?Küçücük çocuk ayağında ayakkabısız mendil satıyor,otobanlarda canını hiçe sayarak çalışıyor..Bir anne evladının karnı doysun diye hiç düşünmeden kendi bedeninin tüccarlığını yapıyor.Bir baba herşeyini arkasında bırakıp yerin binlerce kat altına kazma sallamaya iniyor.Peki neden ?
Doğanın bize hiçbir karşılık beklemeden sunduklarını parayla satanlara bedel ödemek için.Birileri rahat yaşasın,lüks arabalardan inmesin,rahatları bozulmasın diye iki adımlık yerlere helikopterleriyle gitmesi için.Yedikleri ekmeğe bile her geçen gün gelen zamları karşılayıp ekmek alabilmek için.Bu mu "Adam gibi yaşamak " dediğiniz? Hanginiz mutlusunuz?
Adam gibi yaşamak bir annenin yüreğindeki sevgisinde,bir babanın nasır tutmuş ellerinde,bir evladın üşüyen bedeninde,birbirlerine olan bağlılıklarında saklı.Biri adam gibi yaşamak mı dedi ?
 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211