banner3088

Genç Mimar Talha Çetin de Milletvekili Aday Adayı Oldu

İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümü mezunu olan ve Silivri’de faaliyet gösteren Çözüm İnşaat ve Gayrimenkul ’un sahibi Talha Çetin’de İstanbul 3.bölgeden AK Parti Milletvekili aday adayı oldu.

Genç Mimar Talha Çetin de Milletvekili Aday Adayı Oldu

AK Parti'nin İstanbul 3.bölgede ki en genç aday adaylarından birisi olan Talha Çetin, "Türkiye'nin gençleri olarak bu ülkenin geleceğini ellerimizde taşıdığımızı aklımızdan çıkarmadan, durmadan, yorulmadan risk alarak koşacağız" dedi.

Çetin, “Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın AK davasında yanında olmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine taşımak adına, 24 Haziran 2018’de gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde milletvekili adayı oldum” ifadesini kullandı

Talha Çetin Kimdir?

Aslen Gümüşhaneli olan Talha Çetin 1993 yılında Rize Çayeli’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Silivri’de tamamladı. 2014 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümünü kazanarak 2016 yılında mezun oldu. Mezuniyeti sonrası 2012 yılında kurdukları aile şirketi olan Çözüm İnşaat ve Gayrimenkul ’ün başına geçerek işletmeyi devraldı.

Siyasi Geçmişi;

2015-2018 yılları arasında AK Parti Silivri Gençlik Kolları Alibey Mahalle Başkanlığı görevinde bulundu. 2018 yılında AK Parti Silivri Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Talha Çetin, İlçe Teşkilatının birçok komisyonunda da yer aldı.

2017 yılında Tuzla Gümüşhane Şiran Telme Köyü Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2018 yılında Silivri Selimpaşa Gümüşhane Şiran Telme Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kurucu üyeliği ve aynı zamanda dernek başkan yardımcılığı görevi üstlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3197