banner3088

Aklı Başında Erkeklerden Af Dileyerek…

Herkese güzel bir gün diliyorum öncelikle. Biliyorum çok zor bir şey dilediğimi ama insanız ya hani, o güne uyandığımıza değsin istiyoruz ya hani…

Geçen hafta baya bir hüzünlendiğinizi ağladığınızı yazdınız, huzur evi yazısıyla ilgili… Gerçekler işte bu kadar acı dostlar, hayat önce tozpembe, kabul ama bir süre sonra o pembeden eser kalmayıp toza bürünebiliyor… Bunları da dile getirmek, evet acı veriyor insana. Ama biz acı bir gerçeği tatlı bir yalana değişmeyenlerdeniz!  Dökülen her gözyaşı “insanlık, vicdan, merhamet, şefkat ve sevgi” olarak yağmış olsun yeryüzüne… Bu hafta güzellikleri yazalım istedim ama sadece istedim, hep bunu istedim ve istiyorum ama canına yandığımın dünyasında gün geçmiyor ki can acısı olmadan... Tabiî ki olacak, her şey lay lay lom olsun demiyorum zaten ama acının da bir adabı olmalı be… Tamam, biz panda değiliz belki ama yeminle biz de tükendik artık! Ne sabır kaldı ne kalpte sağlam bir yer!

Her gün yeni umutlarla güzelliklere dilek tutarak başlıyoruz ama gelin görün ki olmuyor, adaleti olsa dünyanın söveyim ama oda yok!

Benim günlerdir aklımdan çıkmayan bir olayı paylaşmak istiyorum sizlerle. O kadar ki aklım çıkıyor o çıkmıyor. Baştan söyleyeyim aklı başında olan ve gerçekten merhametli, vicdanlı erkeklerden af dileyerek başlayacağım yazıma. Siz baş tacısınız zaten, sevgi ve saygılarımı sunarak “bir erkeğe en çok merhamet yakışıyor” diyorum.

Benim yazacaklarım o çocuklara zarar veren, kafalarını sadece dekor amaçlı kullanan, gereksiz, kötü bir gecenin çürük mahsulü olan insan israflarına…

4 yaşında olan Irmak geçen aylarda bir hurdacı tarafından  “vahşice katledilmişti, tecavüz edilip” toprağa gömülmüştü. Cesedi bulundu adli tıp raporunu ben okuyamadım, kanım canım her yerim dondu, kilitlendim. O gün bu gündür hala aklıma gelince titriyorum. Ve o kızın babası bu hafta 10 yaşında olan kızını ve eşini öldürdüğü, kendinin de intihara teşebbüs ettiği haberi geldi.

Bolu’da 11 yaşında imam nikâhla evlendirilen kız çocuğunun hamile olduğu yazıldı.14 yaşında olan odunla dövülen ve üzerinden motosikletle geçilip kaza süsü verilen, Sakarya’da 15 yaşında çocuk kuzeniyle zorla evlendirilecek diye polise sığınması. Tokat’ta 12 yaşında çocuğun hamile olduğu, Ağrı’da 16 yaşında evlendirilen, işkence gören eli kolu bağlı bir halde tuvalette bulunduğu. Adana’da imam nikâhlı 16 yaşında bir çocuk bebeğiyle trenin önüne atladığı, Kayseri’de para karşılığıyla evlendirilen 15 yaşındaki kız çocuğu av tüfeği ile canına kıyması. Siirt’te 12 yaşında evlendirildiği,13 yaşında anne olduğu,14 yaşında canına kıydığı, adı Kader olup, kaderi böylenmiş dendiği. 12 yaşında okulundan alınıp, başlık parası karşılığında 50 yaşında bir adama verildiği, dersleri çok iyi olan ve hep rüyasında mezun olduğunu gören çocuk. 14 yaşında evlendirilen para karşılığıyla 70 yaşında adama verilen çocuğun sözlerini hangimiz unutacağız “Annemi asla affetmeyeceğim, hayatımı değiştirme imkânım olsaydı önce babamı değiştirdim” dediğini…

Bu liste böyle uzayıp gideeer gider...

HİÇ AKADEMİK YAZAMAYACAĞIM BU SİNİRLE, KUSURA BAKMAYIN LÜTFEN, HA GÖNÜL İSTER Kİ LİRİK YAZIYLA YAZAYIM EN SEVDİKLERİMDEN AMA BU YAZIMDA OLMAYACAK AF BUYURUN!

BU ÇOCUKLARDAN NE İSTİYORSUNUZ BE ADİLER? NE ÇOCUK KALDI, NE BEBEK KALDI, NE HAYVAN KALDI.

SİZ VE SİZİN GİBİLER BİRKAÇ AYLIK BEBEĞİ MEZARA KOYDURDUNUZ BU OLAYDAN DOLAYI!

SİZ ZAYIFLAR, SİZ ZAVALLI BEYİNSİZ YARATIKLAR. SİZ BİR ÇOCUĞA DOKUNACAK KADAR ALÇAKSINIZ. ÇOCUKLARIN ORGANLARINI PARÇALAYACAK KADAR PİSLİKSİNİZ!

SİZ ADAM OLSAYDINIZ BİR KADININ YANINDA YER ALIRDINIZ ZATEN. KADINA LAYİK OLAMAYAN BİR ERKEK NE YAPAR? İŞTE BÖYLE KENDİ O APTALCA KULLANDIĞI, GÜÇ ZANNETTİĞİ, KENDİNDEN ZAYIFLARDA KULLANIR. SİZ ERKEK OLSAYDINIZ, BİR KADINI SEVERDİNİZ ÖNCELİKLE, O KADININ DOĞURDUĞU MUCİZEYE SAHİP ÇIKAR, KORUR KOLLARDINIZ. SİZ KADINLAR TARAFINDAN DIŞLANMIŞ YARATIKLARSINIZ! SİZ BU DÜNYADA ASLA BİR KADININ YANINDA YER ALAMAYACAK KADAR ZAVALLISINIZ! Lanet olsun sizin gibilerin doğduğu o günlere. Bıkmadınız kadınların ve çocukların hayatlarını katletmekten.

Bu kişiler kesinlikle hasta olan kişilerdir! Girmeyeceğim yok eğitim yok kültür yok kötü bir çocukluk yok çevresel faktörler yaşam kalitesi falan. Bırakın tıpmış, bilimmiş, dinmiş vs.

Bunları iyileştirmek için ya idam edeceksin ya kısırlaştırıp bir barınağa atacaksın ya da benim gibilerin ellerine vereceksin, yani ANNELERİN ELİNE!  Elim titrerse onlardan adiyim! İlaç bu!

Hep dedim, hep diyorum toplumun her alanında varlar. Bunları tespit etmek çok zor değil! Bunlar başkaların hayatlarına zarar verecek kişiler ve tehlike içeren yaratıklardır…

Lütfen anneler, erkek çocuklarımıza merhameti ve sevgiyi aşılayalım, lütfen! Örnek gösterelim, öğretelim, eğitelim, eğitim evde başlar sevgili anneler…

Herkese adaletli bilgili ve hoşgörülü günler diliyorum…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alayi
Alayi - 3 yıl Önce

Şenay Hanım yazılarınızı artık takip ediyorum.YAZDIKLARINIZ HARİKA

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212