banner3088

Allah fırsat vermesin

Öncelikle geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Yine yoğun ve üzücü olayları yaşadığımız bir hafta geçirdik. Gümüşyaka’da biri 11, diğeri 16 yaşında iki genç fidanımızı trafik terörüne kurban verdik. Bayramda bölgemizde meydana gelen kazalarda yaralananlara, hastaneler müdahalede zorlandı desek yalan olmaz. Bir üzücü olay da Güzelce’de meydana geldi. 6 kişi küçücük bir kayıkla denize açılıyor ve 6 kişiden 3’ü geri gelebiliyor, 3’ü kayıp. Olayı duyar duymaz bölgeye gittim. Sağlık görevlileri, emniyet mensupları, dalgıçlar ve bir sürü görevli vardı olay yerinde. Çok geçmeden 2 kuzeni el ele tutuşmuş vaziyette bulan dalgıçlar kıyıya getirdiler cansız bedenlerini. Diğer kayıp olan genç kardeşimiz içinse yapılacak pek fazla bir şey yoktu beklemekten başka… Allah ailelerine sabırların en büyüğünü versin.(Âmin)

Yaz ayının en hararetli dönemlerindeyiz. Malum ortalığı sıcak kavuruyor. Tam da bu dönemde ot yangınları, anız yangınları o kadar çoğaldı ki… Selimpaşa İtfaiye Amirliği ekiplerinin bölgedeki yangınlara anında müdahale etmesiyle büyümeden söndürülüyor ancak önüne de geçilemiyor bu sebepsiz çıkan(!) yangınların…

Semizkumlar, Gümüşyaka ve Selimpaşa gibi yazlıkçıların yoğun olduğu bölgeler için sık sık uyarılar yapılıyor. Şüpheli araç ve şahıslar için İlçe Jandarma Komutanlığı ile irtibata geçilmesi gerektiği belirtiliyor. “03.00-07.00 saatleri arasında evlerden hırsızlık suretiyle anahtar çalınarak araç hırsızlığı olaylarında artış gözlenmektedir. Şüpheli araç ve şahısları ilçe Jandarma Komutanlığı’na bildirebilirsiniz. Tel: 727 25 92-727 25 87”

Son olarak Pazartesi günü Şanlıurfa Suruç’ta meydana gelen patlamada 31 vatandaşımızı kaybettik. İnsanın insana yaptığı vahşet… İdeolojik fikri zikri ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşı olduğumu, insan ya da hayvan canının hiçbir fikrin üzerinde olamayacağını, hiçbir siyasi görüşe malzeme yapılamayacağını belirterek patlamada hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine de başsağlığı diliyorum.             

“Allah bu ülkeyi bölmeye çalışanlara fırsat vermesin”

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3211