banner3088

Allah kabul etsin

Malumunuz Ramazan ayı içerisindeyiz. Allah tutulan tüm oruçları, yapılan ibadetleri kabul etsin. Diyanet işleri Başkanlığımız 2016 yılındaki fitre miktarını kişi başı 15 TL olarak belirlendiği açıkladı.
Ramazan ayı sebebiyle çeşitli kurum kuruluş ve STK’lar iftar programları da düzenlemeye başladı. Bu akşam şurada 5 bin kişilik iftar verdik, burada 3 bin kişi ile iftar yaptık. Allah kabul etsin ! Tabi sosyal medyada da boy boy yüzlerce fotoğraf video …

Kimsenin işine karışmak gibi bir niyetim yok bunu baştan hatırlatayım. Yazımın başında da belirttim Allah yaptığınız hayırları kabul etsin. Ancak kafamda oluşan soruları sizinle de paylaşmak istedim.

Lütfen dikkat edin;
Ayet’i kerime: “Eğer sadakaları(zekat ve benzeri hayırları) açıktan verirseniz ne güzel! Fakat gizleyerek fakirlere verirseniz bu sizin için daha hayırlıdır ve günahların bir kısmına da kefaret olur. Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” (Bakara 2/271)

Hadisi Şerifte belirtildiği üzere “Başka bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde, Allah Teâlâ yedi insanı Arşın gölgesinde barındıracaktır. Bunlardan biri de, sağ elinin verdiğini, sol elinin bilmeyeceği kadar sadakayı gizli veren kimsedir.” (Buhari, Ezan 36, Zekat 16; Müslim, Zekat 91)

Hepimizin kimliğinin Din kısmında İslam yazıyor. Şimdi bu bilgileri verdikten sonra soruyorum!
Hani bir elin verdiğini diğer el görmeyecekti?
Hani yapılan hayırların gizlisi makbuldü?
O akşam düzenlediğiniz iftar programının kabataslak maliyeti kişi başı 10 lira diye hesapladım kendimce ,o akşam iftar sofranıza gelen hali vakti yerinde olan kişi sayısı övünerek söylediğiniz rakamla hesaplıyorum 10*3000 = 30 bin lira !!! (İstisnalar bu kaideyi bozmuyor)
O  ödediğiniz maliyeti ihtiyaç sahibi 30 aileye dağıtsanız da, bir gün değil 30 gün iftar yapsa, size de o Tertemiz kalbiyle dua etse daha hoş olmaz mı ? Amacına uygun olmuş olmaz mı ?
İşte bu sebeple SHA’da Ramazan ayı boyunca Reklam kokan iftar haberleri bulamayacaksınız.
Ramazan ayının bereketinden nasiplenme dileğiyle Allah yaptığınız tüm ibadetleri kabul etsin.
 
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
erhan acill
erhan acill - 4 yıl Önce

aminn

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196