Kategoriler

Silivri Haber Ajansı

Kapıkule'de ‘çile' kuyruğu 13 kilometre

Edirne Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a çıkış yapmak için bekleyen tırların oluşturduğu kuyruk 13 kilometreyi aştı.

Avrupa'nın en büyük dünyanın ise ikinci büyük kara sınır kapısı ünvanını elinde bulunduran Kapıkule'de, ‘tır' kuyruğu 13 kilometreyi aştı. Günlerdir, ihracat yüklerini yurt dışına götürmek için yollarda bekleyen tır şoförleri, mevcut durumun yıllardır aynı olduğunu belirterek isyan etti. 

Bulgaristan'daki Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı'nda yetersiz personel çalıştırılması nedeniyle Kapıkule'den hafta sonu çıkış işlemi yapılan tır sayısının karşılanamadığı belirtildi. Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda da tır kuyruğu 5 kilometreyi aştı.

"Her hafta sonu aynı manzara" 

Tır şoförleri, "Bu kapılar yıllardır böyle. Özellikle Kapıkule'de her hafta sonu aynı çileyi çekiyoruz. En az 10-12 kilometre kuyruktan giriyoruz. Bu da en az 2 gün bekleme süresi yapıyor. Kimsenin baktığı da yok, ilgilenen de yok. Tuvalet sorunumuzdan tutun da, temel gıda ihtiyaçlarına kadar dertlerimiz hep aynı. Her hafta sonu aynı manzara" dedi.  

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
Organik Sebze Yetiştiriciliği Kursu Başladı
EĞİTİM
Geleceğin hemşireleri Nurullah Baldöktü Okulu'nda
EĞİTİM
Yavuz Selim İlkokulu öğrencileri okulda yoğurt mayaladı
3SAYFA
Park halindeki araç böyle kundaklandı
SEÇİM
YSK en erken haftaya görüşür
BÖLGESEL
19 Nisan 2019 hava durumu
GÜNDEM
Başkan Yılmaz’dan Berat Kandili Mesajı
GÜNDEM
Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı
BÖLGESEL
Başkan Yılmaz’dan Nazım Hikmet Talimatı
EĞİTİM
Başkan Yılmaz, Tubitak Bilim Fuarı’na Katıldı