banner3088

ANALAR AĞLAMASIN…..

 

Bir kez daha sözün bittiği yerdeyiz. Bir kez daha en gerçek sözcüklerin bile anlamlarını yitirdikleri noktaya dayandık. Yine sabrımız sınanıyor .En çok acıyı kim çekiyor sizce?

 Tabiki analar….

Ah anam güzel anam ne gelirse başa sen yan anam. En çok anaların yüreği kanıyor olsa gerek ,en çok anaların gözleri yaşlı olsa gerek. Evlat bu yılların emeğiyle gözünden sakınıp büyüttü analar o evlatları. Yine de ‘’Vatan Sağolsun’’ dedi yaşlı gözlerle titrek bir ses tonuyla….

Artık evladını askere  gönderen analar her kapı çaldığında eyvah diyor. Her telefon sesinde oğul diyor. Yeter  artık analar bitsin istiyor…

Bizler Türkü kürdü  yıllardır hep bir arada yaşadık .Yine de yaşarız. Kimler nasıl yapacak bilmem ama bu savaş bitmeli ,anaların yaşları dinmeli. Milletin sabrı kalmadı artık .Bu kanlı oyunların piyonları olmak istemiyoruz. Bu kez bu tuzaklara karnımız tok. Bu kanlı senaryolar bitsin artık. Yetmedi mi gözü yaşlı analar ,yetim kalan yavrular daha ne kadar kucaklayacağız al bayrağa sarılı tabutlar. Yetti yıllarca aynı acıları yinelemek  yetti  artık. Daha ne kadar taşıyabileceğiz bu acıyı? Sizce taşıyabilecek miyiz? Artık taşıyabileceğimizden fazlası  yükleniyor  .

Ecdadımız çok daha iyilerini başardı, şimdi üç beş çapulcuya yem mi olacağız. Haydi Türkiye’m başarabilirİz, yapabiliriz. Artık tahammül yok dur deme zamanı,  anaların yaşını dindirme zamanı….

 

 
YORUM EKLE

banner3205

banner2252

banner3211

banner3196