banner3088

Antropozu Sporla Atlatabilirsiniz

Maalesef ülkemizde cinsel içerikli konuların konuşulması hususunda toplumca sıkıntılar yaşamaktayız. Cinsel konuları konuşmak hep bir ayıp olgusu etrafında toplanıyor.

Konuya ‘’ ANTROPOZUN TANIMINI YAPARAK BAŞLAYALIM ‘’

Latince kaynaklarda erkekliğin sonu olarak tanımlanan ‘’ ando ‘’ ve ‘’ pause ‘’ kelimelerinden türeyen antropoz kadınlarda görülen menopoz türü bir hastalıktır. Erkeklik hormonlarının azalması olarak ifade edilmekle birlikte, genelde 50 yaşlarıyla ortaya çıkabiliyor. Bazen 50 öncesinde de görülebiliyor. Antropozun olumsuz etkilerini düzenli ve disiplinli bir spor yaşamıyla bertaraf etme şansına sahipsiniz. Antropoz evresinde olan bireyler kendini genç gibi hissedebiliyor veya aşırı tembelliğe yöneliyor.

Antropoz evresindeki bireyde cinsel istek azalma, eklem ağrıları, kas kayıpları,  kas ağrıları, kuvvet ve güçsüzlük, konsantrasyon kaybı, hafıza problemi, sinirlilik, kaygı, erkeklik hormonlarında azalma vb. belirtiler görülebiliyor.

Vücut spor esnasında endorfin hormonu ( mutluluk hormonu ) salgılar ve böylece antropozun psikolojik problemlerini bertaraf edebilirsiniz.

Antropoz evresinde oluşan anatomik ve fizyolojik değişiklere olumlu etkiler göstermektedir. Oluşan eklem ağrıları, kas kayıpları, kas ağrıları, kuvvet ve güçsüzlük durumlarını atlatabilirsiniz.

Spor sırasında vücut testosteron hormonu salgısı oluşturabilme yeteneğine sahip olduğundan erkeklik hormonlarınıza destek sağlayacaktır.

Son olarak antropoz sırası ve sonrasında da hayatınızın devam ettiğini düşünün ve kaslarınıza, kemiklerinize, eklemlerinize ihtiyacınız olduğunu unutmayın !

 

http://hakannergis.blogspot.com.tr/

hknrgs10@outlook.com

www.hakannergis.com ‘’ YAKINDA ‘’

YORUM EKLE

banner3205

banner2250

banner3197

banner3196