banner3070

10 kilo altın çalanlar yakalandı

Geçtiğimiz günlerde Silivri’de silahla ateş ederek durdurdukları kuyumcu aracından yaklaşık 10 kilo altın çalan şüpheliler Silivri Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma komutanlığı ekiplerinin titiz takip ve çalışması sonucu yakalandı.

10 kilo altın çalanlar yakalandı

2 Ekim’de Altınorak mevkiinde kar maskeleri ile silahla ateş ederek durdurdukları altın taşıyan kuyumcu kurye aracından yaklaşık 10 kilo altın çalan hırsızlık şüphelileri, Silivri Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma komutanlığı ekiplerinin titiz takip ve çalışması sonucu yakalandı.

Konu ile ilgili olarak Silivri Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.;

Silivri İlçesi Semiz kumlar mahallesi E-5 karayolu üzerinde 02.10.2017 tarihinde 34 ZT .... plakalı altın taşıyan kurye aracı birden fazla şüpheli tarafından ateş edilmek suretiyle durdurulup içinde bulunan 10 Kg civarında altın malzemesi yağmalanmış ve olayla ilgili olarak Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır.

Yapılan soruşturma kapsamında; birçok iletişim tespitleri, arama el koyma ve moleküler genetik inceleme işlemleri, istihbarı çalışmalar, kamera görüntüleri, ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılan yazışmalar ve Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı ile diğer Kolluk birimlerinin yoğun ve titiz çalışmaları neticesinde yağma suçunu işledikleri anlaşılan 11 şüphelinin isim ve kimlik bilgileri tespit edilmiştir.

Suça iştirak eden şüphelilerden O.Ç. yapılan teknik istihbarat sonucu yakalanmış ve 13 Ekim 2017 tarihinde tutuklama istemiyle sevk edildiği Silivri Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış, bilahare M.K. ve C.S. isimli şüphelilerde yakalanmış, Cumhuriyet Başsavcılığımızca tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, Adli Kontrol Şartıyla serbest kalmaları üzerine itirazen 17 Ekim 2017 tarihinde tutuklanmışlardır. Diğer şüpheli Barış D. ise Cumhuriyet Başsavcılığımızca 27 Ekim 2017 tarihinde alınan ifadesinin ardından delil durumu göz önüne alınarak serbest bırakılmıştır.

Yapılan iletişim tespitleri ve tahkikat sonucunda olayın planlama aşamasından itibaren içinde bulunan İ.G. isimli şüpheli 26 Ekim 2017 tarihinde gizlendiği evde yakalanarak gözaltına alınmış, aynı gün diğer şüpheliler E.K. ve Burak K. yapılan operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli Burak D. ise Silivri İlçe Jandarma Komutanlığına gelerek teslim olmuştur. Alınan ifadelerden suçun azmettireni olduğu anlaşılan B.K. isimli şüpheli şahıs da 31 Ekim 2017 tarihinde yapılan operasyon ile yakalanarak gözaltına alınmış, toplam 5 şüpheli 01 Kasım 2017 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın tutukluma talebiyle çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmışlardır.

Şüphelilerin yağma suçunda kullandıkları 3 otomobilin çalıntı olduğu tespit edilmiş ayrıca 9 farklı adreste ve 3 araçta yapılan aramalar neticesinde 2 adet tabanca, 1 adet altın eritme makinesi ve 90440 TL para muhafaza altına alınmıştır.

Suça iştirak ettiği tespit edilen şüphelilerden M.A.A. nın başka bir suçtan halen cezaevinde tutuklu olduğu tespit edilmiş, firari şüpheli H.L. hakkında ise yakalama kararı çıkarılmıştır. Açık kimlik bilgileri henüz tespit edilememiş olan şüphelinin kimliğinin tespitine yönelik çalışmalar devam etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2251