Beyoğlu’nda dehşeti yaşayan kızın babası konuştu: “Kızıma vurup gitti, bu vicdansızlıktır”

KEMAL MERCAN

Beyoğlu’nda dehşeti yaşayan kızın babası konuştu: “Kızıma vurup gitti, bu vicdansızlıktır”

Beyoğlu’nda süratli bir şekilde sokağa giren sürücünün ezdiği 7 yaşındaki kız çocuğunun babası konuştu. Kızına vurup kaçan vicdansız sürücüye seslenen acılı baba, “Kızıma vurup gitti, bu vicdansızlıktır. Kızım ölümden döndü, şu anda yoğun bakımda. Onun için birazcık vicdan istiyorum. Gelsin özür dilesin” dedi. Sürücünün ise gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Olay, dün saat 18.00 sıralarında Beyoğlu Hasköy’de yaşandı. 7 yaşındaki Gülten Mercan, sokakta topaç oynadığı sırada süratli bir şekilde sokağa giren hafif ticari araç tarafından ezildi. Küçük kız komşuların yardımı ile en yakın hastaneye götürüldü. Kız çocuğunun yoğun bakımda olduğu öğrenilirken, küçük kıza çarparak kaçtığı iddia edilen sürücü polis tarafından akşam saatlerinde yakalandı. Gözaltına alınan sürücü, ifadesinin ardından savcılık kararı ile serbest bırakıldı.

“Yüzü kan içerisinde, sağ tarafının derisi gitmiş”

Yaşanan olay sonrası ilk kez konuşan öfkeli baba Kemal Mercan, “Buradan kızıma çarpıp kaçan sürücüye sesleniyorum. Kızıma vurup gitti, bu vicdansızlıktır. Kızım ölümden döndü, şu anda yoğun bakımda. Bir baba olarak gelip hastanede kızımı ziyaret etmesi gerekiyordu. Kızım şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Cerrahisinde tedavi altında bulunuyor. 7 yaşındaki bir kız çocuğuna vurup kaçıyorsun. Kızımı hastaneye komşu götürmüş. O götürmese ne olacaktı? Kızım yoğun bakımda, uyanmadı, şu an uyuyor. Kızımın ne zaman uyanacağı da belli değil. Onun için birazcık vicdan istiyorum. Gelsin özür dilesin, yoksa en ağır cezayı almasını sağlayacağım. Kazayı kardeşleri gördü. Kızım topaç oynuyormuş. Arabanın gelmesi ile çarpması, kaçması bir olmuş. Vurduktan sonra bir de altında sürüklemiş. Yüzü kan içerisinde, sağ tarafının derisi gitmiş” dedi.

YORUM EKLE

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841