banner3088

Emniyetten dolandırıcılara suçüstü!

Silivri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, yaşlı kadını dolandırmaktan son anda kurtardı.

Olay, dün Silivri Cumhuriyet Mahallesi Manolya Caddesi üzerinde bulunan bir evde meydana geldi. Edinilen bilgilerde göre olay şöyle gelişti;

Vefat eden babasından kalan maaş alan Halide A. isimli yaşlı kadına gelerek kendilerini SSK görevlisi olarak tanıtan, 2’si erkek 3 kişi, yaşlı kadının aldığı maaşla ilgili olarak şikâyet aldıklarını ve usulsüzlük tespit ettiklerini belirterek, kendisinin para cezası ve hapis cezası ile cezalandırılacağı söyleyerek evden ayrıldılar. Bir süre sonra aynı şahıslar tekrar yaşlı kadına gelerek kendilerine 20 bin lira verirse cezadan kurtulacağını ve şikâyet dosyasını kapatacaklarını söylediler. Yaşlı kadın bu paranın çok olduğunu ve bulamayacağını belirtmesi üzerine, şahıslar 10 bin liraya bu işi çözebileceklerini ancak parayı hemen almaları gerektiğini belirterek tekrar evden ayrıldılar.

Şahısların dolandırıcı olduğunu düşünen yaşlı kadın durumu Silivri Emniyet müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Dolandırıcıları suçüstü yakalamayı planlayan ekipler yaşlı kadına zarf içerisinde üzerinde “örnektir” yazan para dolu zarfı vererek ev içi ve ev dışında tertibat alarak şahısları beklemeye başladı. Gece 21.00 sıralarında yaşlı kadınının yalnız yaşadığı eve gelen dolandırıcılar içerisinde para olan zarfı aldıkları esnada ev içerisinde ve dışında bulunan Silivri Emniyet müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri şahısları kıskıvrak yakaladı.

Yaşlı kadını dolandırmaya çalışanlardan E.Ö.’nün yapılan GBT sorgulamasında 15 adet Dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçundan kayıtlarının olduğu tespit edildi. Polis tarafından suçüstü yapılan E.Ö. ve P.E. ,ifadelerinin alınmasının ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 18:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 3 yıl Önce

şerefsizlerin aynı suçtan 15 tane sabıkası varmış nasıl kanun bu yaa.adamlar haala dışarda can yakıyor sıkıcan kafalarına atıcan denize.

Gokhan can
Gokhan can - 3 yıl Önce

Memleket kansiz karaktersizlerle dolu ne yazikki devletimiz kendi insanina drgilde anca sureyilelere daha fazla destek saglasin

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196