banner3088

Hırsızların yeni gözdesi: Toptancı depoları

ÜLKEDE GÖRÜLEN KORONA VİRÜS VAK'ALARININ ARDINDAN BAKLİYAT VE KURU GIDA ÜRÜNLERİNDE TALEP YOĞUNLUĞUNU FIRSAT BİLEN HIRSIZLAR, TOPTANCI DEPOLARINA DADANDI. ESENYURT’TA BİR DEPOYA GİREN HIRSIZLAR 2 TON ÜRÜNÜ ÇALDI. YAKLAŞIK 10 KİŞİLİK ÇETENİN 2 ARABA DOLUSU MALZEMEYİ ÇALMASI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI.

Hırsızların yeni gözdesi: Toptancı depoları

Ülkede görülen korona virüs vak’alarının ardından bakliyat ve kuru gıda ürünlerinde talep yoğunluğunu fırsat bilen hırsızlar, toptancı depolarına dadandı. Esenyurt’ta bir depoya giren hırsızlar 2 ton ürünü çaldı. Yaklaşık 10 kişilik çetenin 2 araba dolusu malzemeyi çalması güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 04:30 sıralarında Esenyurt’ta meydana geldi. İddiaya göre, yaklaşık 10 kişilik çete iki arabayla bir deponun önüne gelerek 2 ton malzeme çalarak gözden uzaklaştı. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken hırsızlar piyasa değeri 20-25 bin TL olan malzemeleri 7 dakika içinde arabalara yükleyerek götürdü. Arabaların kapısını bile kapatmadan kaçan hırsızlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Toptancı Yavuz Demirci ise krizi fırsata geçiren hırsızların bir an önce yakalanmasını istedi. Demirci, “9-10 kişilik bir çete ellerinde levye ile kapılarımızı patlatıp içeriye girmişler. Tamamen kuru gıda ve bakliyat üzerinde çalışmışlar. Eskiden bu hırsızlar başka ürünler çalarlardı örneğin tekstil ürünleri gibi. Ama şu an içinde bulunduğumuz durumdan dolayı kuru gıda ve bakliyata yönelmişler. Biz insanlarımız mahallemiz mağdur olmasın diye depolarımız doldurduk. Vatandaşa ürün yok demeyelim diye. Ancak bunu fırsata çeviren hırsızlar ile karşılaştık" şeklinde konuştu.

“Sanki sipariş üzerine soygun gerçekleşiyor”

Korona virüs salgını nedeniyle mal bulmakta zorlandığını anlatan Demirci, "Bu yaşanılanlar ile çok zor duruma düştük. Çevrenden duyduğum kadarıyla bir haftada bu 10’uncu deponun soyulması. Hepsinin elinde levye yüzlerinde maske, bunlar korkunç insanlar. 2 tonun üzerinde malzememi götürmüşler yaklaşık piyasa değeri 20-25 bin TL civarında. Depoda daha pahalı ürünleri bırakmışlar sadece kuru gıda, bakliyat çalmışlar. Sanki bir yer sipariş vermiş onlarda bu ürünler üzerine çalışmışlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197