banner2836

İstanbul'da 89 kişiye dev operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün sözde TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada 89 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

İstanbul'da 89 kişiye dev operasyon

11 Cumhuriyet Savcısının katıldığı eş zamanlı operasyonda 58 şüpheli yakalanırken, kaçmaya çalışan Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalanan eski bir albayın telefonuna uzaktan erişimle müdahale edildiği öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün sözde TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada 71’i asker ve 18’i asker sözde imamları olmak üzere 89 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ile birlikte 11 Cumhuriyet Savcısının da katıldığı operasyonda 48 asker ve 10’u mahrem imam olmak üzere 58 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 

Albayın evinde 35 bin euro ve 25 bin dolar ele geçirildi 

Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar yürütülürken gözaltına alınan muvazzaf bir albayın evinden 35 bin Euro ve 25 bin dolar nakit para, bir ihraç binbaşının evinden ise bylock kullanmaktan aranan sivil bir şahısın yakalandığı öğrenildi. 

Operasyon sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan çıkış yapmak üzereyken yakalanan eski bir albayın telefonundan örgütün muhaberat amacıyla kullandığı kriptografik haberleşme programlarından Falcon programı çıktığı kaydedildi. 

Ayrıca operasyonda; Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakalanan E.G isimli eski bir albayın ise gözaltına alınma esnasında telefonuna uzaktan erişimle telefonuna müdahale edildiği öğrenildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2250