(Özel) Para cezası kesilen minibüs şoförü: “Cezayı yedim afiyet olsun. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin”

PENDİK’TE POLİS EKİPLERİ TRAFİKTEKİ MİNİBÜSLERİ DENETLEYEREK TAŞINAN YOLCU SAYILARINI KONTROL ETTİ. FAZLA YOLCU TAŞIDIĞI GEREKÇESİYLE PARA CEZASI KESİLEN MİNİBÜS ŞOFÖRÜNÜN, “CEZAYI YEDİM AFİYET OLSUN. ALLAH YEMEYENLERE DE YEMEYİ NASİP ETSİN” DEMESİ İLGİNÇ ANLARA SAHNE OLDU.

(Özel) Para cezası kesilen minibüs şoförü: “Cezayı yedim afiyet olsun. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin”

Pendik’te polis ekipleri trafikteki minibüsleri denetleyerek taşınan yolcu sayılarını kontrol etti. Fazla yolcu taşıdığı gerekçesiyle para cezası kesilen minibüs şoförünün, “Cezayı yedim afiyet olsun. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin” demesi ilginç anlara sahne oldu.

Pendik’te polis ekipleri, korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında toplu ulaşım araçlarında denetleme yaparak taşınan yolcu sayılarını denetledi. Fazla yolcu taşıdığı gerekçesiyle iki minibüs sürücüne polis tarafından cezai işlem uygulandı. Ceza yiyen minibüs sürücüleri ile basın mensubu arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

Denetime takılan bir minibüs şoförüne olması gerekenden 4 fazla yolcu taşıdığı gerekçesiyle para cezası kesildi. Karşısında basın mensubunu görünce şaşıran minibüs sürücüsünün, “Kurban olayım. Devletin canı sağ olsun onlar yanlış iş yapmaz. Cezayı ben yedim afiyet olsun. Alıştık. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin” demesi ilginç anlara sahne oldu.

Fazladan 3 yolcu taşıdığı gerekçesiyle ceza yiyen başka bir minibüs şoförü ise, “Fazla 3 yolcum vardı. Yapacak bir şey yok. Sadece bugün bana denk geldi. Arabalar hep boş gidiyor. 104 TL ceza verdi. Benim arabam 16 kişilik normalde, oturanları göremedim. Ne desem boş ama. Cezayı yedik, yapacak bir şey yok. Almamamız lazımdı ama aldık” dedi.

YORUM EKLE

banner3196

banner3883

banner3552

banner3212

banner3841