banner3088

Aslan besleyen yemin hesabını yapmaz!

Merhaba sevgili dostlar. Sıcaklar mevsim üzerinde olacağına dair uzmanlardan uyarılar var, biliyorsunuz. Dikkat edelim bol su içmeyi ihmal etmeyelim. Güzeller güzeli hamile kadınlarımız günün belirli saatlerinde dışarıya zorunlu olmadıkça çıkmasınlar, ama sadece SICAKLARDAN DOLAYI !

Keza, yaşlılarımız ve küçük çocuklarımız da…

Sevgili uzman kardeşler vicdanları eritemeyen sıcaklara sıcak demem ben dedikten sonra da konumuza gelelim.

Silivri’mizde 58. Silivri Yoğurt Festivali Kültür ve Sanat Etkinlikleri tüm coşkusuyla akşam start verildi. Ben, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz İlk festivalin ilk açılış konuşmasını nasıl yapacağını çok merak ediyordum. Bu konuşma birçok soruma cevap bulacaktı çünkü!

VE;

Samimiyetle, az öz konuşarak dinleyicinin ilgisini üzerinizde tuttu. Ülkemizde kutuplaşma ayrıştırma, ötekileştirmenin çok fazla olduğu bu günlerde kendisi birleştirici yapıcı kucaklama konuşması yapması çok güzeldi…

Beni etkileyen konuşması ise şu cümleler oldu;

Problemlerimizi el ele hep birlikte, her şeye rağmen, herkese rağmen, her şeye inat Silivri’de Türkiye’de gölgesinde hepimize yer olan al yıldızlı al bayrak altında, Türk vatanı demeye devam edeceğiz. Türk vatanı diyeceğiz, Türk bayrağı diyeceğiz, Türk Devleti diyeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yüzüncü yılında Türkiye’yi lider ülke yapacağız, âmâ bunu hep beraber başaracağız”.

Konuşmasında seçilen kelimeler onun hangi duygu ve düşüncelerle hizmet edeceği, ne şekilde hizmet vereceği çok aşikâr…”Bir şey değil her şey değişecek” demişti. Her şey güzele dönüşerek değişsin. Değişim güzeldir. Makamında çok insanı değiştirdiğini gördük… Bu yüzden, umarım sadece zamanla bu kelimeler duygu ve düşünceler “Değişmez”!

Bu sene tasarruf eder diye belediye festival yapmaz diye düşünmüştüm. Ama mahrum bırakılmadı. Demek ki, aslan bakacaksan yemin hesabını yapmayacaksın;) Bizlere de Festivalde iyi eğlenceler herkese demek düşer…

Buradan bazı erkek kardeşlere sesleniyorum; Festivalde kimseyi rahatsız etmeye hakkınız yok! Genç kızlar kız arkadaşlarınla gelmeleri çok normal. Bazılarınızın bundan cesaret alıp absürt davranışlar sergilemekte. Dikkat çekmek isterken komik durumuna düşüyorsunuz! Genç gibi, adam gibi gidin eğlenin. İki şişe arpa suyu içip, eğlenceyi kızları rahatsız etme anlayışınızdan uzak durun! Eğlenceyi karşı cinsi gördüğünde, rahatsız edip, bunu da özgüven patlaması gibi algılamayınız. Dolaşırsınız birinin babasına hayatınız Rio karnavalına, yani fiestaya döner! Ömrünüzün geri kalan kısmını da henüz literatürde bile adı geçmeyen dansla geçirirsiniz…

Sevgili bazı Genç kızlar sizde kız arkadaşlarınızla gittiğinizde düzgünce eğlenin. Etrafınızı saran karşı cinslerin çok olması dünyanın ekseni yapmaz sizi hatırlatayım. Bu sadece doğanın kanunu olduğunu hatırlayın. Bu sizi şımartıyor ve dediğim gibi absürt davranışlar sergilemeye itiyor. İnsan gibi gidin eğlenin. Önce sizin, sonra anne babanızın başını yere eğdirecek hareketler yapmayın! Sonra sosyal medyada zırlamayın” Dışarıda düzgün erkek” yok diye. Yengecin gittiği yolun düzgün olmasını bende isterdim beybiler!

Unutmayın! Festival sadece 4 gün!

Güzel bir gün dilerim. Sevgiyle kalın Sevgili Silivrililer

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196