banner3088

Atatürk ve ilişkilendirildikleri


 

Bu günlerde özellikle birileri, sanal ortamda boy boy afişe edilerek, kendilerine Karl Marx gibi filozof unvanı veriliyor! Bu da yetmiyor, bu sahne hokkabazlarını ne yapıp ne edip, Atatürk ile ilişkilendiriyorlar! Şayet her türlü edepsizliği yaptıktan sonra “Ben Atatürkçüyüm” demek, insanı “temiz” biri yapıyorsa, her türlü günahı işledikten sonra “ Elhamdülillah ben Müslümanım" demek te insanı “Cennetlik” yapıyor olmalı!  

Hakikatten bu kadar kolay mı? Atatürk’ün resimlerini ve onun söylediği doğru sözleri afişe etmek ve onu yüceltmek varken, özellikle kişilikleri bitpazarına düşmüş ayyaş kılıklı saçı başı birbirine karışmış, bıyıkları nikotinden sapsarı olmuş, beyni akşamdan kalma uyuşuk tipleri afişe etme kulluğunun altında ne var? Bundan ne zevk alınır? Yoksa bu eylem ve duygu, birilerine karşı duyulan ezikliği tedavimi ediyor?

 

Psikologlar ne güne duruyor beyler! Atatürkçülük bu memleketin ayyaşlarına, yalakoşlarına, şakşakçılarına, menfaatlerine çomak sokulmuş, kuyruğuna basılmış menfaatlerini geri kurtarma peşine düşmüş ikiyüzlü sahtekârlarına, dinsiz, kitapsız, ahlaksız bireylerine kalmamış. Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü bu kadar basit ve kinaye kokan yöntemlerle ele alanların dürüstlüğünden şüphe duymak ve sorgulamak, gerçekten vatanını milletini seven dürüst insanların en büyük hakkıdır!

 

Yıllar öncesinden Venezuela’nın bir sokağına Atatürk heykeli dikilmiş ise, Bangladeş’te her üç kişiden birinin adı Mustafa Kemal ise! Dünyanın en ileri gelen liderleri; Mustafa kemal Atatürk için övgü dolu sözleri söylemiş ve bunlar tarihe geçmiş ise; yine Sayın Süleyman Demirel’in Bangladeş Cumhurbaşkanı Sayın Shahabuddin’e dediği gibi... “Benim ülkemde Mustafa Kemal’in Atatürk’ün yeri neresidir, diye kimse soramaz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yeri, bu milletin gönlüdür; zihni, tahtı oradadır.” diyerek doğru yeri tarif etmiş ise; bu gün bu gerçeği yeni kavrayanlara ancak gülünür!

 

Lütfen Facebook ve diğer paylaşım sitelerinde Türkiye Cumhuriyeti önderinin adını; reklam için sahneye çıkan şarlatanlar ile birlikte kullanmaktan itina gösterin! Mustafa Kemal Atatürk’ün medeni insan tarifinde, halkın arasına nifak eken bu tip şahsiyetlerin ve onları yücelten zihniyetin yeri yoktur.

 

Mustafa Kemal dinsiz değildir.

 

Tıpkı bugün; sahneyi sahte Atatürkçülerin ele geçirdiği gibi, o dönemde de bazı ibadethaneleri ve meydanları sahte din adamları, yobaz zihniyet ele geçirmişti.

Tevekkeli değil Mehmet Nuri Yılmaz Beyin dediği gibi; ”matbaa Hıristiyan dünyasından tam iki yüz yıl sonra memleketimize gelmişse, bunda din adamlarımızın suçu vardır.”

 

Şimdi de Atatürk’e karşı yapılan münferit saldırılar varsa-ki var. Bunlar, sahte Atatürkçülerin yaptığı eylemler, boşboğazlıklar, yapılan nispi edepsizlikler yüzündendir. Atatürk ve din’i savunmak kendine faydası olmayan nifakların eline kaldıysa yandığımızın resmidir!

 

Hiç kimse bizi dinimizden ve Atatürk’e duyduğumuz sevgi ve saygımızdan vaz geçiremez. Bu ilelebet böyle kalacaktır. Bunun dışında üretilenler kendi içinde kaybolur gider...

 

M.Talip Girgin.

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196