banner3088

Ata'ya mektup

İnsan görmediği birini nasıl özler diyorum bazen kendi kendime.Ama özlüyorum hemde kimseye duymadığım bir içtenlikle. Gözlerim doluyor nefesim kesiliyor biri Atatürk diyince.

Ülkemin her karışı buram buram sen kokuyor Atam, duyuyorum.Gezip yeni iller gördükçe,özgürce yaşayıp ülkemde kadın olduğumu bilerek değerli oldugumu hissettikçe azmin geliyor aklıma yaptıkların “ Atatürk olmasa biz bir hiçtik “ diyorum ve iç çekiyorum keşke yaşasaydın diye.Bu milletin sana ihtiyacı var Atam .Senin ve askerlerinin canları pahasına savaşarak aldığı bu ülkenin her karışı senin “Evlatlarım “dediklerin Türk Milletine yabancılaşıyor artık.Bir bölünme kavgasıdır gidiyor bu ülkede.Her gün haberlerde binlerce şehit haberi.İşte o zaman “Atatürk olsaydı… “diye başlıyor cümleler.

Her ne koşulda olursa olsun unutmuyor Türk halkı seni Atam.Senin evlatların ellerinde Türk bayrakları,Kalplerinde Atatürk aşklarıyla vatani için mücadele ediyor.Biz senin evlatlarınız.Sen yokken gücümüz azalsada canımız yansada vatanımız için canımızı veririz.

Türk'üz, Cumhuriyet'in göğsümüz tunç siperi,
Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde, Türk ileri!..

Sirenler çalıyor şimdi Atam.74 milyon evladın senin için yas tutuyor.Bayraklar yarıda,boğazda düğümlendi sözler,gözler ise ırmakları andırıyor.Uzaklardan duyulan sesler İstiklal Marşı mız Atam.Bugün acınla söyleniyor.

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömür AKGÜN
Ömür AKGÜN - 7 yıl Önce

sevgili,dilara yazilarini,takip ediyorum ,başarilarinin,devamini dilerim,bu yazini,,çok ,beğendim tebrikler.

kerim şahin
kerim şahin - 7 yıl Önce

çok beğendim yazılarını

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196