banner3088

Ateş düştüğü yeri yakıyor

Son 1 haftadır içimde öyle bir sıkıntı vardı ki… Bunu yakınımda olan birçok kişiyle paylaştım. En son gazeteci arkadaşım Tolga Emek’in ofisinde otururken yineledim. Aradan 1 saat geçti ve acı haber geldi. Özel Harekât polislerimizden 4’ünü şehit etmiş vatan hainleri, şehit olan isimlerden biri de Silivri’denmiş, Kavaklı’da oturuyormuş dendiğinde kanım dondu, ağlamaklı bir halde arabayla Kavaklı’ya gittim. İçine evlat acısı düşmüş bir babayı gördüm. Baba göğsü dik bir şekilde duruyor “Bu vatanı bölmeye bu vatan hainlerinin gücü yetmeyecek, vatan sağ olsun” der edasıyla çevresindeki üniformalı görevlileri süzüyordu. Elim kamerama gitmedi. Çekmedim, çekemedim. Emniyet Müdürümüzün söylediği iki kelamı ölünceye kadar küpe yapacağım kulağıma…

Son günlerde o kadar çok olaylarla karşılaştık ki hemen hemen her gün ülkemizin çeşitli illerinden şehit haberleriyle üzüldük, ağladık. Ne için bu savaş, kimin için, amacı ne? Türk –Kürt savaşı mı? Değil tabi ki. Biz yıllardır tüm etnik kimliklerimizle Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana birlikteyiz. Ya da şöyle belirteyim: 1975 yılında doğdum. O yıldan bu yana çevremde birçok Kürt olan dostlarım oldu. Hala da bu dostluklarım çok iyi Allah’a çok şükür. Bir düşünün etrafınızda can ciğer olduğunuz kaç tane Kürt arkadaşınız var. Şimdiye kadar bir sorun yaşadınız mı ya da herhangi bir hatasını gördünüz mü?

Arkadaşlar bu bir oyun, kardeşi kardeşe kırdırma oyunu, birileri yazdı senaryoyu ve oynanıyor. Oyunun bir parçası olmamak adına daha sakin davranmamız gerekiyor. Allah bu vatanı bölmeye niyetlenenlere fırsat vermesin… Âmin

***

Geçtiğimiz günlerde Kadıköy Mahallesi’nden bir haber yaptık. Okul Aile Birliği Başkanı Ferdi Yalın isimli kardeşimiz, 17 yıl önce vatani görevini yaparken şehit düşen Kadıköylü Olcay Özcan’ın ismini okullarında yaşatmak için girişimlerde bulundu. Muhtarla, okul müdürüyle birlikte gerekli evraklar hazırlandı ve ilgili makamlara sunuldu. İlçe Kaymakamız Sayın Faruk Bekârlar da bu konuya daha hassas yaklaşarak 1-2 gün içinde gerekli onay alındı ve okul tabelası bile değiştirildi. Şehide verilen değer işte, 17 yıl sonra ismi yeniden doğsun ve yaşasın. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

***

AK Parti’de bir süredir devam eden başkan kim olacak sorusu bugünlerde netleşti. Rıfat Kutlu ismi üzerinde fikir birliği sağlandı ve Ankara’ya yazıldı. Henüz resmi bir açıklama yok ancak partiye yakın kaynaklar ismin netleştiğini belirtiyor. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196