banner3088

“Başımıza yıkılacak!”

Depremde hasar görerek boşaltılan ve tinercilerin mekânı haline gelen Silivri Konutlar Bölgesinde ki sitede çıkan yangın korkuttu. Vatandaşlar binanın başlarına yıkılacağından isyan etti ve “Bu pisliği temizlesinler” diyerek yetkililere seslendi.

Silivri Belediye Konutları Bölgesinde 1999 Marmara Depreminde hasar gören ve boşaltılarak kaderine terk edilen bina yine vatandaşların kâbusu oldu. Önceki akşam binada çıkan yangın çevredeki site sakinlerini korkuttu. Yangın İtfaiye ekiplerinin gelmesiyle kısa sürede söndürüldü. Yıllardır terk edilmiş bir vaziyette adeta çöplüğü andıran binayla ilgili konuşan vatandaşlar “Geceleri burada her türlü pislik oluyor. Tanımadığımız insanlar girip çıkıyor. Çocuklarımız hemen önünde oyun oynuyor. Yıkıldı yıkılacak diye senelerdir terk edilen binaya artık bir çözüm bulsunlar. Mülk sahipleri ne girip oturabiliyor nede malını satabiliyor. Tinercilerin yuvası gibi oldu burası. Bakın hemen önünde de çocuk parkı var. Böyle iş olmaz. Çocuklarımıza bu binadan zarar gelirse bunun vebalini kim ödeyecek?“

Bir Alışveriş Merkezinde ait alışveriş sepetlerini gösteren vatandaşlar “Bu sepetler yerlerde. Çöplerin içine atılmış. Şimdi firma bu sepetleri toplayacak ve biz yine oradan alışveriş yapıp gıdalarımızı o sepetlerde taşıyacağız. Manzara ortada.”

ÖZÜRLÜLER MERKEZİ OLACAKTI

Geçtiğimiz yaz aylarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, binanın tadilattan geçirilip İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Özürlüler Merkezi olacağını söylemişti. Kafası karışık mülk sahipleri ve vatandaşlar şimdi yetkililerin bina ile ilgili harekete geçmesini bekliyor. 
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196