banner3088

BAYRAM DEĞİL, SEYRAN DEĞİL ENİŞTEM BENİ NEDEN ÖPTÜ ?

evde çileden çıkma halimin kurgulanmadan çıplak hali.........:=)
“TIK….TIK…TIK…” bütün evde televizyon sesi çınlıyor. Annem mutfakta bulaşık yıkıyor. Televizyon cumartesi gününü müjdeliyor. Bense şaşkın vaziyette yazıma odaklanmış, gidiyorum doludizgin. Gayri ihtiyari anneme soruyorum, “-Anne bugün cumartesi mi?”. Annemin böyle durumlarda “sapıttıysan haber ver” bakışı var. “-Hayır, Cuma” dedi, sinirli bir sesle. Televizyonu bastırma edasıyla diyelim. Tabi ya yeğenim geldi bugün erkenden bize.

Annem gündemi değiştiren ve beni bilgisayarımla buluşturan o müthiş cümleyi kuruyor. “-Artık her gün paparazzi programları var.” Vay anasını, ne hale geldik ve getirildik.
Annem bulaşık yıkarken ve yemek yaparken Mehmet Ali kaç kadınla beraber olmuş merak ediyor. Hele de son sevgililer, terk edilenler, terk edenler son götürmeceler merak konusu. Anneler ve babalar 40 senedir aynı insana güler ve bunu yeni yaşıyormuş gibi mutlu olursa olacağı bu. Tabi ki; bu toplum ne teknolojiye geçiş yapar, ne de bir şeylerin bilimsel açısına kafayı takar. Doktor İzzet Öz’ün yaptıklarından çok, kanser oluşu konuşuluyor mesela. Bizim bu konudaki açılımımız şudur. “-Bize verdiği akılları kendi uygulasaydı ya! İyi de kardeşim teknolojinin içinde olan ve cihazlardan yayılan ışınlara maruz kalan herkesin geleceği bir durumdur bu. Sonuçta adamcağız kaliteli yaşam için öğütler veriyor. Tanrısal bir iksirden bahsetmiyor. Hem kanser bu kızdığı yerden bitiyor, sinirli asabi bünyelere de bayılıyor.
Trafik polisi, trafik kazası yapmaz; itfaiyecinin evi yanmaz diye bir kural yok ki anacığım. Ünlü Kalp Cerrahı Siyami Ersek de kalp rahatsızlığından ölünce aynı şeyleri duymuştum. Adam Türkiye’de ilk kalp naklini yap, kalp rahatsızlığından öl. Benim teşhisimi koyan da kendisi sayın hocamı saygıyla anıyorum. Yıllar sonra teşhis yanlış dediler ama ben sizin hatırınızı kırmayıp “siz yanlışsınız” şeklinde cevap verdim hepsine. Süpermen oldunuz diye süper kalacaksınız diye bir kural yok azizim.
Televizyonculara önerim madem bizim halkımız papparazi tadında haberleri sıkı tabediyor. Sizler de öğretici olmak adına o tatta programlar yapın ama; mesele o değil mesele halkın uyuması, mümkünse düştüğü o derin çukurdan hiç kalkmaması. Lütfen yemeyin bu ayak oyunlarınızı, gözünüzü seveyim. “ENİŞTEM BENİ NEDEN ÖPTÜ” Neden öper kardeşim malı götürmek için, tüm mallar gidiyor sevgili halkım. Üretimimiz dibe vurmak üzere, memleket batının çöplüğü oluyor biz hala “PAPPARAZİ” ay ay ay ay………….:=) 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3211