banner3088

Gençlerin fikirleri RedBullBasement ile hayata geçiyor

TEKNOLOJİYLE İLGİLENEN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEYEN REDBULLBASEMENT, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE KAMPÜS HAYATINI DEĞİŞTİRECEK PROJELERİNİ GELİŞTİRMELERİ İÇİN İMKAN TANIYOR. ÖĞRENCİLER, KAMPÜS DENEYİMİNİ İLERİ GÖTÜRMEYİ AMAÇLAYAN FİKİR VE PROJELERİNİ ANLATAN BİR DAKİKALIK VİDEO İLE WEB ADRESİNDEN 25 EKİM’E KADAR BAŞVURU YAPABİLİYOR.

Gençlerin fikirleri RedBullBasement ile hayata geçiyor

Teknolojiyle ilgilenen girişimcileri destekleyen RedBullBasement, üniversite öğrencilerine kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için imkan tanıyor. Öğrenciler, kampüs deneyimini ileri götürmeyi amaçlayan fikir ve projelerini anlatan bir dakikalık video ile web adresinden 25 Ekim’e kadar başvuru yapabiliyor.

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde doğan RedBullBasement, pek çok ülkede daha iyi bir gelecek inşa etmek amacıyla teknolojinin gücünden yararlanan üniversite öğrencisi girişimcileri, kod yazarlarını ve inovasyon alanındaki fikir önderlerini desteklemeyi sürdürüyor. Başvuruları açılan etkinliğin jürisinde, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü Dr. Oğuzhan Aygören, eski Milli Basketbolcu ve Melek Yatırımcı Sinan Güler ve İBB Akıllı Şehir Departmanı Direktörü Burcu Özdemir yer alıyor.

Verilen bilgiye göre, 25 Ekim tarihine kadar redbullbasement.com adresi üzerinden, İngilizce bilen, lisans ve yüksek lisans öğrencileri başvurularını bireysel veya iki kişilik takımlar halinde yapabiliyor. Jürinin değerlendirmesinden geçen bir finalist takım veya bireysel katılımcıya ödül olarak projelerini geliştirmeleri için uygun bir zemin sunulacak. Finale kalan proje sahibi, global sosyal inovasyon çevresi ile buluşma imkanı yakalıyor. Burada mentörlerin katkıları ile fikirlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı yakalamanın yanında global bir eğitim programına da dahil oluyor. Organizasyon bu yıl çevrimiçi etkinlikler serisi ile girişimci öğrencileri uzman isimlerle bir araya getiriyor. İlki 15 Eylül, ikincisi 18 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek buluşmalar, ilgili tüm öğrencilere açık olacak. 15 Eylül Salı günü saat 14.00’da başlayacak olan ilk çevrimiçi etkinlikte; mobil uygulama üzerinden dijital turlar sunan bir seyahat teknolojileri girişimi olan Piri’nin Satış Direktörü Hande Ercan, eski Millî Basketbolcu ve Melek Yatırımcı Sinan Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Akıllı Şehir Departmanı Direktörü ve Şehir Plancısı Burcu Özdemir konuşmacı olarak yer alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197