banner3088

Sosyal medyayı en aktif kullanan markalar belli oldu

Türkiye’de sosyal medya kanallarını aktif şekilde kullanan markalar belli oldu.SocialBrands, 100’den fazla sektörde yer alan 16 binin üzerinde farklı marka hesabını analiz etti. Bir önceki ayda paylaşılan 1,4 milyon ileti ve 720 milyondan...

Sosyal medyayı en aktif kullanan markalar belli oldu
Türkiye’de sosyal medya kanallarını aktif şekilde kullanan markalar belli oldu.
SocialBrands, 100’den fazla sektörde yer alan 16 binin üzerinde farklı marka hesabını analiz etti. Bir önceki ayda paylaşılan 1,4 milyon ileti ve 720 milyondan fazla sosyal etkileşim incelenerek hazırlanan sıralama, istatiksel metotlar kullanılarak hesaplandı.
Haziran 2016 raporuna göre, Türkiye’de tüm sosyal medya kanallarını aktif şekilde kullanan markalar arasında en başarılı marka Zen Pırlanta olurken, BMW Türkiye ikinci ve Samsung Türkiye üçüncü sırada yer aldı. Mercedes-Benz Türkiye, Colin’s, Audi Türkiye, Ford Türkiye, Türk Telekom, Gratis ve İstanbul Modern ise sırasıyla ilk 10’da yer alan markalar oldu.
Kanallar bazında bakıldığında Facebook’taki ilk 3’te Zen Pırlanta, Bizim Yağ ve Samsung Türkiye; Twitter’da Türk Hava Yolları, Beko Türkiye ve BKM; Instagram’da ise Mavi, Zen Pırlanta ve English Home oldu.
(İHA)
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196