Bir seçim daha geride kaldı

Seçim sona erdi. Aylardır heyecanla kapı kapı dolaşan adaylar, gece gündüz seçim için çalışan parti ve partililer. Tatlı bir heyecan ve yorgunluğun sonrasında sandıkta seçimini yapan Silivri 

Silivri 5 yıl önce olduğu gibi Pazar günü de CHP ve Özcan Işıklar ile yola devam etmeye karar verdi. Seçimde en güçlü rakibi Ak Parti ve Tahir Sert olan Işıklar yaklaşık 5 bin oy farkı ile seçimi önde bitirdi. Çatalca, Büyükçekmece, Avcılar ve Silivri'de görünen o ki CHP'nin kalesi yıkılmadı. Üstelik parti içi muhalefete rağmen.Silivri'de Özcan Işıklar'ın tek rakibi de Ak Parti ve diğer siyasi partiler değildi üstelik.

Yılmaz Kandemir, Abdullah Yıldırım, Selami Değirmenci gibi parti içi etkin isimlerin de muhalefeti vardı. CHP'ye gönül vermiş bu isimler Özcan Işıklar'ın kaybetmesi pahasına CHP'den vazgeçti. Kandemir daha da ileri gidip parti değiştirdi. Ak Parti'ye geçti ve Ak Parti için çalıştı. 

MHP 3. parti. Dolayısıyla Işıklar için önemli bir etkendi seçimde. Ancak görülen o ki MHP seçmeni de Ak Parti'ye karşı CHP'de birleşti. 

Bir seçim de böyle kavgasız gürültüsüz geçti. Zaman zaman tansiyon yükselse de saygı sınırlarının aşılmadığı, olaysız, demokratik ve huzurlu, güven ortamında geçti bu seçim. 

CHP, Ak Parti, MHP ve diğer tüm partilerin sahada olan tüm partililerinin gösterdiği bu hassasiyet takdire değerdi. Her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. 

Işıklar'ı ayrıca tebrik ederim. Seçim sonrası Silivri sahilinde yaptığı konuşmada da kin ve nefret uyandıracak söylemlerden kaçındığı için. Söz verdiği gibi birleştirici olduğu için. Seçim sonrası yaptığı değerlendirmede gündemin olanca yoğunluğu ve sıcaklığına rağmen "Ben burada %50'nin değil, Silivri'de yaşayan herkesin belediye başkanı olacağım, herkese eşit olacağım" diyerek kendisine oy veren vermeyen herkese teşekkür etti. Başbakan'ın balkon konuşmalarındaki tehditkar tutumdan uzak ve tansiyonu düşürücü, bütünleştirici bir uslubu vardı.

5 yıl boyunca Silivri'nin belediye başkanı yine Özcan Işıklar.

Beğenen beğenmeyen, oy veren vermeyen, seven sevmeyen herkesin belediye başkanı.

Seçim bitti. Kaldık biz bize. Olduysa kırgınlıklarınızı, küskünlüklerinizi unutmanız, kardeşçe yaşayabileceğiniz bir 5 yıl dileğimle.

Görüşmek üzere..

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Dalkıran
Erkan Dalkıran - 7 yıl Önce

sn. yusuf eker,ben de sizin bu güzel yorumunuza can-i gönülden katılıyorum.teşekkürler.

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841