banner3088

Bırakın bu muhabbeti !

Son günlerde bir çivi muhabbetidir gidiyor..Sen iki çivi çaktın ..Sen dört çivi çaktın !

Siyaset… İktidar partisinin muhalefet partisini, muhalefet partisinin iktidar partisini eleştirmesine alıştık da bu çivi muhabbeti işin cılkını çıkardı. Silivri'miz güllük gülistanlık ya bir derdimiz bu kaldı. İsterseniz güllük gülistanlık Silivri’mizi birlikte dolaşalım! Hoş siz siyasetçiler dolaşıyorsunuz bilirsiniz ya, ben okuyucularımızla dolaşmak istiyorum. Buyrun…

Yaz "Geldim geliyorum" derken sahile inen eski sanayiye benzin istasyonu önünden giremiyoruz. Dolaşacağız Telekom önünden, tek şerit halinde 30 saniyede yanan kırmızı ışıktan kurtulduktan sonra Migros Caddesi (Hacı Pervane Caddesi) üzerinde inci gibi dizilmiş çift hatta üç sıra park etmiş araçların arasından, 2 dakikada gideceğimiz yolu 15 dakikada alarak Migros'un köşesinden sahile giden caddeye (Sanatkârlar Caddesi) ulaşıyoruz. Sahil turumuzun ardından Marmara Denizi'nin manzarasını bir de yukarıdan Kale Park’tan izlemek için Fatih Mahallesi'nin (köstebek yuvası diyeceğim ayıp olacak köstebeklere ) ara sokaklarından ulaşıyoruz. Kale Park’ta Günay Ağabey'in demli çayını yudumlayarak eşsiz Marmara Denizi'nin manzarasını izledikten sonra tarihi Mimar Sinan Köprüsü'nü de ziyaret edelim istiyorum.İstiyorum da restorasyonuna başlayıp da bir türlü bitirilemeyen köprü hala kapalı.. Hala tadilatta..Hadi buraya kadar gelmişken zamanında çok meşhur olan Klassis Otel'in de önünden geçelim..Geçelim ama oraya giden bildiğimiz tüm sokaklarda kazı var. Çalışma var... Boşver deyip konutlar bölgesine geçelim istiyorum.Tam burada çalışma yok derken Kiptaş 1.etaptan Kiptaş 2.etap tarafına giden ana caddede çalışma var.

Silivri'mizde siyaset yapan kıymetli şahsiyetler... Sözlerim size... Bırakın bu çivi muhabbetlerini de Silivri'mizi daha nasıl güzelleştirebiliriz.Sosyal yaşam anlamında,Silivri'de yaşayanların ve Silivri'ye gelen misafirlerimizi nasıl daha iyi zaman geçirmelerini sağlayabiliriz onu konuşalım.Hepimiz Silivri'de yaşıyoruz. Siyaset yapmak için yukarıdaki konuları bir gözden geçirin... Önümüz yaz, ilçe esnafımızın para kazanabilmesi için, insanların rahat edebilmesi için Silivri'deki şantiye görünümünü bir an önce tamamlayıp güzel yaşanır bir hale getirelim..Herkes evinin önünü süpürsün…Kimin sorumluğunda ise iktidar muhalefet topyekün Silivri'mizi konuşalım.

Bunları konuşalım…İşimize bakalım!

Sağlıklı, huzurlu, mutlu ve bol kazançlı günler dilerim.

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196