banner3088

Birileri rahatsızlık duyuyor

Geçen hafta Silivri gündemine iki ayrı olay gündeme damgasını vurdu birincisi dayak yiyen gazeteciler ikincisi de Silivri'nin kaderini değiştirecek 1/5000’ lik imar planları oldu. Gerçi imar planları hala gündemini koruyor,sayın Özcan Işıkların düzenlediği halka açık bilgilendirme toplantısının yankıları sürerken Ak Parti ilçe Başkanı sayın Metin Karakaş'ın düzenlediği basın toplantısı bomba etkisi yarattı. Metin Karakaş'ın yaptığı açıklamalar herkeste şok etkisi yarattı. Toplantının detaylarını uzun uzun yazmaya gerek yok tüm basında detaylı bir şekilde yer aldı hafta boyunca.
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim bir gazeteci olarak. Dün düzenlenen ve STK'larında destek verdiği Uğur Mumcuyu anma töreni düzenleyen Silivri CHP yi ve Gençlik Kollarını tebrik ederim gün içinde yaptıkları ve akşam ilçe binasında yaptıkları program taktire şayandı.
Silivrili basın mensupları olarak işimiz siyasetle ilgili haberleri takip etmek değil sadece, hayatın içinde olan haber değeri taşıyan her konuyu araştırıp yazmaktır bizim işimiz. Ama şu son bir haftadır gözlemlediğim ve şahit olduğum bir kaç olayı sizlerle paylaşma gereği duyuyorum.
Ben şahsım olarak yaklaşık 6 ay gibi bir süredir Silivri Haber Ajansında Genel Yayın Yönetmenliği yapıyorum. Ajans olarak ta kişisel olarak ta savunduğumuz arkasında durduğumuz tek şey tarafsızlığımız ve tüm siyasi partiler, tüzel kişilerde dahil olmak üzere herkese eşit mesafede olduğumuzu her fırsatta dile getirdik.
Bazen öyle söylemlerle ithamlarla karşılaşıyorum ki kendimden şüphe etme noktasına geldim. Geçen hafta yazdığım yazıya istinaden MHP’nin savunucusu olmakla, Ak Partinin haberlerini yapmakla Ak Parti yandaşçısı oldum. Benim siyasi kimliğimi bilen biliyor; ben Laik Cumhuriyetçi, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı Türkiye’nin bütünlüğünü savunan biriyim. Her Türk vatandaşının yaptığı gibi Ülkemin çıkarları doğrultusunda Milliyetçilik yapan biriyim.
Her zaman doğru bildiğim inandığım şeyleri yazdım ve savundum, böyle de devam edecek. Biz gazeteciyiz bize gelen her haberi değerlendirip haber yaparız veya yazarız. Kimsenin haddi değildir bana akıl vermek ne yazacağımı yada hangi haberi yapacağımı söylemek.
Herkes konusunda iyi olduğu şeyle ilgili konuşsun, siyasetçiysen siyaset yapacaksın, doktorsan doktorluğunu yapacaksın, iş adamıysan işini yapacaksın bırakın gazeteciliği biz basın mensupları yapsın artık.
Şahsım olarak bitaraf olmak zorunda değilim olmayacağım da. Bana akıl verenler yada arkamdan konuşup yorum yapanlar sizedir lafım ben doğru bildiğim yolda yürümeye devam edeceğim sizin söylemleriniz yolumu değiştirmez tam tersi bana şu izlenimi verir ''evet ben demek ki işimi doğru yapıyorum ve birileri bundan rahatsızlık duyuyor'' bana bunu hissettiren kişilere teşekkür etmem gerek sanırım doğru yolda olduğumu hatırlattıkları için.
Saygılarımla
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal akbaş
Ünal akbaş - 7 yıl Önce

tespitleriniz doğru olabirir ama 'rahatsız etti isem demek ki doğru' demek ne kadar mantık lı ? :)

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211