31 Mart 2017 Hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Eskişehir, Sivas, Kırşehir, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

31 Mart 2017 Hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Eskişehir, Sivas, Kırşehir, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Erzurum ve Ağrı çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 Km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif sağanak yağışlı 15

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 15

İzmir: Parçalı çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 20

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

Samsun: Parçalı bulutlu 10

Trabzon: Parçalı, zamanla çok bulutlu 12

Erzurum: Parçalı, çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 6

Diyarbakır: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak şeklinde olması bekleniyor. 15

YORUM EKLE

banner2762

banner2250

banner2588