banner3088

Bakanlık yeni Emniyet Müdürlüğü binası için harekete geçti

İçişleri Bakanlığı, İstanbul ve Ankara’ya yeni polis merkezi amirlikleri yapmak ve artık kullanılamaz hale gelen polis merkezi amirliklerini yenilemek için harekete geçti. İçişleri Bakanlığı İstanbul’a 24, Ankara’ya 4 yeni Polis Merkezi Amirliği yapımına karar verirken, İstanbul’da kullanılamaz durumda olan 5 polis merkez amirliğini de yenileyecek. Ayrıca Silivri ilçesine de yeni Emniyet Müdürlüğü binası yapılacak.

Bakanlık yeni Emniyet Müdürlüğü binası için harekete geçti

Muhtarlar toplantısında konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da yapılacak olan amirliklerden 14 tanesinin arazisinin hazır olduğunu, diğerlerinin ise yer tahsisi işlemlerinin devam ettiğini söyledi. İstanbul sürekli büyüyen, göç alan bir şehir olduğunu ifade eden Bakan Soylu, “Eğer siz muhtarınızla, karakolunuzla, bekçilerinizle bu sistemi kurmazsanız metropolleri elimizden kaçırırız. Bazı alanlarda suç merkezleri oluşur, sonra o suç merkezlerini ortadan kaldırmaya çalışırsınız, gayret sarf edersiniz. Bu da şehrin kamu düzenini altüst eder. Çok da güzel mimarisi olan binalar oluşturuyoruz. Bunları 3-5 ay içinde hepsini birden çıkacağız ve hizmete alacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yakından takip ettiği ve yapımı ve onarımına karar verilen polis merkezi amirlikleri şunlar:

İstanbul: Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü, Arnavutköy Polis Merkezi Amirliği, Avcılar Tahtakale Polis Merkezi Amirliği, Bağcılar 100. Yıl Polis Merkezi Amirliği, Beşiktaş Dikilitaş Polis Merkezi Amirliği, Beyoğlu Kulaksız Polis Merkezi Amirliği, Eyüp Sultan Göktürk Polis Merkezi Amirliği, Fatih Kocamustafapaşa Polis Merkezi Amirliği, Kağıthane Çeliktepe Polis Merkezi Amirliği, Maltepe Polis Merkezi Amirliği, Gaziosmanpaşa Polis Merkezi Amirliği, Silivri Şehit Emin İpşir Polis Merkezi Amirliği, Avcılar Yeşilkent Polis Merkezi Amirliği, Bayrampaşa Cevatpaşa Polis Merkezi Amirliği, Beyoğlu Örnektepe Polis Merkezi Amirliği, Esenler Menderes Çocuk Karakolu, Esenler Şehit Volkan Karatepe Polis Merkezi Amirliği, Esenyurt Polis Merkezi Amirliği, Eyüp Sultan Akşemsettin Polis Merkezi Amirliği, Sancaktepe Yenidoğan Polis Merkezi Amirliği, Sarıyer Bahçeköy Çayırbaşı Polis Merkezi Amirliği, Sarıyer İstinye Polis Merkezi Amirliği, Ümraniye Kazım Karabekir Polis Merkezi Amirliği, Ümraniye Madenler Polis Merkezi Amirliği ve Sultangazi Habipler Polis Merkezi Amirliği

Onarım; Başakşehir Kayaşehir Polis Merkezi Amirliği, Bayrampaşa Sebze Meyve Hali Polis Merkezi Amirliği,Beykoz Çavuştepe Polis Merkezi Amirliği, Fatih Balat Polis Merkezi Amirliği,Fatih Karagümrük Polis Merkezi Amirliği

Ankara:

Etimesgut Topçu Polis Merkezi Amirliği, Keçiören Bağlum Polis Merkezi Amirliği, Mamak Tuzluçayır Polis Merkezi Amirliği, Pursaklar Polis Merkezi Amirliği.

Kaynak:İçişleri Bakanlığı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197