banner3279

Balıkçı esnafı istedi, Dalgakıran boyu uzatıldı

Silivri’de faaliyet gösteren balıkçı esnafı, amatör tekne sahipleri ve sahil esnafının talebi üzerine liman girişindeki dalgakıran oyu uzatıldı.

Balıkçı esnafı istedi, Dalgakıran boyu uzatıldı

AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “İlçemizde faaliyet gösteren balıkçı esnafı, amatör tekne sahipleri ve sahil esnafımızın talebi üzerine, özellikle kış aylarından yaşanan şiddetli rüzgarlarda, tekne batması, su baskını gibi mağduriyetlerin önüne geçmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızla geçtiğimiz irtibat sonrası Silivri liman girişi dalgakıran oyu uzatıldı. 15 Kasım 2018 tarihinde yapımına başlanan dalgakıranımızın, 50 mt büyük tekne bağlama alanı, 70 mt. yeni dalgakıran ekleme ile toplam 120 mt.uzatma işlemi tamamlanarak limanımız daha güvenli ve korunaklı bir hale getirilmiş ve bugün itibarı ile ilgili bakanlığımıza geçici devri yapılmıştır. Silivri esnafımıza ve bütün balıkçılarımıza hayırlı olsun.”dedi.

Dalgakıran mevkiinde Bozoğlu'na MHP ilçe başkanı Zafer Yalçın da eşilk etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 19:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
silivrili
silivrili - 12 ay Önce

hayırlı olsun...

Balıkçı
Balıkçı - 12 ay Önce

... ve böylece liman içindeki su sirkülasyonu azaldı, yakın zamanda liman ağzına kum birikmesi durumu daha da vahim hale getirecek. Silivri nin yeni bataklık alanı hayırlı olsun

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196