banner3088

Bugünün hava durumu!

İstanbul hava durumu sizler için derledik. Bugün hava durumu nasıl olacak merak ediliyor. Meteorolojinin açıklaması göre yurdumuzun büyük bir kısmında sağanak ve gök gürültülü yağış yağacak. Öte yandan Ege ve Marmara bölgelerinde sıcaklıkların azalması bekleniyor.

Bugünün hava durumu!

Bugün İstanbul’da yağmur yağacak mı merak ediliyor. 10 Mart Cuma hava durumu nasıl olacak? Meteorolojinin son raporuna göre, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen sıcaklıkların, Ege ile Marmara'da 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Yurdumuzun genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve batısı, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Samsun, Çorum, Amasya Tokat, Malatya, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'nın doğusu ile Mersin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İSTANBUL’DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

İstanbul: Çok bulutlu 13
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12
İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
Bursa: Çok bulutlu, öğle saatlerinde güney ilçeleri sağanak yağışlı, ilk saatlerde yer yer pus ve sisli 16

Antalya: Çok bulutlu, öğle saatlerinde doğu kesimleri kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 24
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 21
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 5
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 20

METEOROLOJİ AKDENİZ BÖLGESİ'NDEKİLERİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya ve Mersin’de meydana gelecek olan sağanak yağış nedeniyle vatandaşları uyardı. Meteoroloji açıklamasında; “Yağışların; öğle saatlerinde Antalya'nın doğusu ve Mersin çevrelerinde kuvvetli (20-50 mm) olması beklendiğinden, meydana gelebilecek (sel, su baskını, hortum, yerel dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar v.b.) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” dedi.

RÜZGAR NEREDEN ESECEK?

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç kesimlerde yarın öğle saatlerinden sonra fırtınamsı (30-50 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212