banner3088

Cemevi’nde Çevre Düzenlenmesi Tamamlandı

Silivri Belediyesi ekipleri Silivri Cemevi’nde, çevre düzenleme ve aydınlatma çalışmalarını tamamlayarak, peyzaj düzenleme çalışmalarına başladı.

Cemevi’nde Çevre Düzenlenmesi Tamamlandı

Silivri’de 3 bin metrekarelik alana yapılan Cemevi’nin çalışmaları, Silivri Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi’nin işbirliğiyle devam ediyor. İnşaat çalışmalarının tamamlandığı Cemevi’nde Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince çevre düzenleme ve ışıklandırma çalışmaları da tamamlandı. Mimarsinan Mahallesi’nde yapılan Silivri Cemevi’nde peyzaj düzenleme çalışmaları da başladı.

SİLİVRİ CEMEVİ’NDE NELER YAPILDI?

Silivri Mimarsinan Mahallesi’nde yapılan Cemevi’nde çevre düzenlemeleri kapsamında, Ters Sedir 1 adet, Himalaya Sediri 7 adet, Atlas Sediri 4 adet, Manolya ağacı 10 adet, 24 Adet Süs Eriği, 13 Adet Süs Kirazı, 11 Adet Süs Elması, Gül Hatmi 8 adet, Dişbudak Yapraklı Akça ağaç 12 adet, Kırmızı Yapraklı Akça ağaç 2 adet, Yeşil Yapraklı Akça ağaç 24 adet olmak üzere toplam 116 adet ağaç dikildi. 1200 metrekare granit bordür döşemesi, 2150 metrekare granit plak döşemesi ve 24 adet dekoratif aydınlatma direği konulan bahçe de, sulama sistemleri de tamamlandıktan sonra, 1168 metrekare Sert Zemin, 1 Adet Süs Havuzu, 1560 metrekare Yeşil Alan ve 90 metrekare Çocuk Oyun Alanı da yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN
HASAN - 1 yıl Önce

Yıllardır sözünü verip bitiremediğiniz inşaatın bir çevre düzenlemesi kalmıştı sanki. Seçimler olmasa onunda olacağı yoktu da oraya harcanan para keşke kaba inşaatın tamamlanması için harcansa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Patriot
Patriot - 1 yıl Önce

Eskilerin bir lafı vardır; ! Dışı forma, içi sorma! diye. O hesap olmuş.

banner3092

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196