banner3088

Çimlendirme çalışmaları tamamlandı

Silivri Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’de 4 ayrı bölgede gerçekleştirilen Şehir Parkları çalışmaları sürüyor. Konut Taksi Durağı arkası kent parkı düzenlemelerinde çimlendirme çalışmaları tamamlandı.

Çimlendirme çalışmaları tamamlandı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar tarafından, Konutlar Bölgesi’nde yapılan Şehir Parkları Projesinin çalışmaları sürüyor.

Yeni Mahalle Konutlar bölgesinde 4 ayrı alanda sürdürülen çalışmalar kapsamında modern bisiklet ve yürüyüş parkurları, gezi alanları, aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından çimlendirme çalışmaları da tamamlandı. Yeşil alan ve çevre düzenlemeleri ile bölge modern, yemyeşil bir görünüme kavuştu. 

KONUT TAKSİ DURAĞI ARKASINDA NELER YAPILDI?
Silivri Belediyesi, Yeni Mahalle’ye prestij katacak dört ayrı şehir parkından biri olan Konut Taksi durağı arkası şehir parkında; 2500 m2’si yeşil alan olmak üzere, 1626 m2 sert zemin, 650 m yürüyüş parkuru, 650 m bisiklet parkuru olarak 6000 m2 alanda modern çalışmalar gerçekleştirildi. Silivri’nin meşhur Yoğurtçu Heykeli de meydanda yerini aldı. Aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarının hemen ardından bölgede çimlendirme yapılarak yeşil alan düzenlemeleri tamamlandı. Konutlar bölgesinde çalışmaları devam eden 4 ayrı şehir parkında toplamda 770 ağaç dikimi gerçekleştirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 1 yıl Önce

harika bir park olmuş çok beğendim.

mehmet topcu
mehmet topcu - 1 yıl Önce

baskan Allah razi olsun,ama artik yeter park tan baska ihtiyaclarda var.yollar rezalet durumda

banner3205

banner3387

banner3211

banner3153

banner3196