banner2836

Çocuklara yeni oyun parkı

Silivri Belediyesi ilçe merkezinde ve çevre mahallelerinde, çocuklar için yeni oyun park alanları ve var olan park alanlarını da iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Çocuklara yeni oyun parkı

Silivri Belediyesi, ilçe genelinde çocukların güvenle oyun oynayabilecekleri, anne-babaların çocuklarını huzurla bırakabilecekleri oyun park alanları oluşturuyor. Silivri Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe merkezinde ve çevre mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalar vatandaşlar tarafından da beğeni topluyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında; Yeni Mahalle, Mimarsinan Mahallesi, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, Çanta, Gümüşyaka, Değirmenköy, Büyükçavuşlu, Kadıköy, Ortaköy ve Selimpaşa Mahallelerinde 20 adet yeni çocuk oyun grupları oluşturuldu. Kullanılamaz ve tehlike yaratan oyun gruplarının da iyileştirme çalışmaları gerçekleştirildi.

Ayrıca Çanta ve Yeni Mahallede ikişer tane olmak üzere, Fatih Mahallesi, Değirmenköy Mahallesi’nde toplamda 6 tane açık alan spor aleti (fitness) montajı gerçekleştirildi. İlçe genelinde yeni oyun grubu oluşturulması ile ilgili çalışmalar devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2251