banner3088

Cumhuriyet Parkı Silivri’ye Çok Yakıştı

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın Cumhuriyet Bayramı’nda açılışını gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük parkı olan Cumhuriyet Parkı, bölgeye çağdaş bir görünüm kazandırdı.

Cumhuriyet Parkı Silivri’ye Çok Yakıştı

Silivri Belediyesi tarafından yapılan ve İstanbul’da mahalle aralarındaki parklar içerisinde en büyük yüzölçümüne sahip olan Cumhuriyet Parkı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenen açık hava kokteyli ile açıldı. Silivri Yeni Mahalle Toplu Konutlar bölgesindeki devasa park, bölgede modern bir değişim yarattı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın ilçe genelinde başlattığı yol, meydan ve park düzenlemeleri kapsamında yapılan Cumhuriyet Parkı, Silivrililerin beğenisini kazandı. Toplu Konutlar bölgesine prestij kazandıran park; kafeterya, çocuk oyun alanı, satranç oyun alanı, amfi tiyatro, koşu yolu, bisiklet yolu ve otopark alanlarını içeriyor.

 

CUMHURİYET PARKI’NDA NELER YAPILDI?

Silivri Belediyesi Cumhuriyet Parkı Projesi kapsamında toplam 40 bin metre kare alanda; 10 bin 300 metrekare sert zemin çalışması gerçekleştirildi. 22 bin 700 metre kare yeşil alan düzenlemesi yapılan alan, elektrik ve sulama tesisatları da döşenerek aydınlık bir görünüme kavuşturuldu. Çocuk oyun alanı, satranç oyun alanı, amfi tiyatro, koşu yolu, bisiklet yolu, spor alanları ve otoparkın yer aldığı proje kapsamında bölgeye kazandırılan yeşil alanlarla Cumhuriyet Parkı dopdolu bir yaşam merkezi haline geldi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 13:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Soydaş
Ali Soydaş - 7 yıl Önce

metin karakaş ortağınız mı?

yeliz arslan
yeliz arslan - 7 yıl Önce

Silivri halkina hayirli olsun

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196