banner2836

Eğitimcilerin bu ay ki konuğu Vehbi Vakkasoğlu

Silivri Eğitimciler Birliği Sendikası konferansları şubat ayında da devam ediyor.Aralık ayında başlayan konferans dizisinde önce Ahmet Turan Alkan,daha sonra da Mümtaz’er Türköne konuk olmuştu.Bu ay ki konuşmacı ise Eğitimci-yazar Vehbi Vakkasoğlu

Eğitimcilerin bu ay ki konuğu Vehbi Vakkasoğlu

 

“Sevgi Merkezli Eğitim” konulu bir konferans verecek olan yazar öğretmenlik mesleğine  Milli Eğitim’in değişik kademelerinde 35 yıl emek verdi.Türk çocuklarının eğitimine katkıda bulunması için Berlin’e tayin edildi.6 yıl Almanya’da çalıştı. 

İlk kitabı olan “Mehmet Akif” 1968 yılında yayınlandı.O günden bugüne 40 esere imza attı. Bunlar tarih,edebiyat, din ve psikoloji konularındadır.

Eğitimciliği ve eserleriyle yepyeni bir gençlik yetişmesinde hizmeti büyük oldu. İlk gençlik yıllarından itibaren, toplumu eğitici binlerce konferans ve seminerler gerçekleştirdi. Hayatın manası, muhtevası ve özü sevgidir gerçeğini yaşayarak yaydı ve kitaplarıyla gönüllere yerleştirdi. “Sevgi Merkezli Eğitim” projesiyle hem eğitimcilere, hem anne-babalara hem de gençlere etkili rehberlik yaptı.

Sadece “Bir Destandır Çanakkale” başlığıyla yurtiçi ve yurtdışında verdiği konferanslar 1500’ü buldu."Ailede Sevgi İletişimi"  konusunu da binlerce defa değişik açılardan topluma yansıttı.

Yeni bir Çanakkale ruhuyla dirilmenin ve sevginin özünü yakalayarak kendine gelmenin önemli temsilcilerinden biri oldu.

Bu çerçevede sevenlerinden oluşan “Sevgi Ailesi” bütün dünyada hızla gelişmekte ve sevgi bayrağını her gün biraz daha yükseltmektedir. Mutluluğu, gönüllerden  gönüllere  sevgi  iletişimi  kurmaktır.

Ona  göre, eğitim hizmetlerinden emekli olmak imkansızdır zira “Hocanın rahmetlisi olur, emeklisi olamaz” Bu  sebeble, bütün  yeryüzünü bir okul haline getirmeye, seminer  ve konferanslar halkasını genişletmeye çalışıyor. ”Gidemediğin yer ne kadar senin değilse, giremediğin  gönül de o kadar senin değildir”,der...Gençleri çok sever.Gençlerle gönül saflarını sık tutmanın, geleceğimizin garantisi olduğuna inanır.

Eğitimci-Yazar’ın konferansı 18.Şubat.2011 tarihinde saat 19:00’da Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu konferans salonunda yapılacak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2253