banner3088

Eylemci işçilerden açıklama

Sebep gösterilmeden Silivri Belediyesi tarafından iş akitlerinin fes edildiği gerekçesiyle 55 gün eylem yapan ardından da Silivri Demokrasi Platformunun girişimleri ile Başkan Işıklar tarafından işe iadeleri konusunda uzlaşmaya varıldığı duyurulan işçiler Çetin Arat ve Barış Kiracıoğlu durumları hakkında bir kamuoyu bildirisi yayınladı.

Eylemci işçilerden açıklama
İşçiler son durumları ve mahkeme kararına ilişkin değerlendirmelerinde şu ifadelere yer verdi:

“Silivri Kamuoyuna ve bütün dostlarımıza; 55 günden beri işimiz, aşımız için vermiş olduğumuz demokratik mücadelemizde, bizlerin yanında olan bizleri destekleyen tüm demokratik kamuoyuna, sendikamıza, kişi ve kuruluşlara sonsuz teşekkür ederiz.Elbette bir insanın işini kaybetmesi bu gününün Türkiye’sinde ne büyük bir sıkıntı olduğunu herkes bilir. Gerekçe gösterilmeden işten atılmamıza birer Disk/Genel-İş üyesi olarak tepki göstermemiz, demokratik temel haklardan biri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle bu hakkımızı kullanmak üzere eyleme başladık. İşimize geri dönmek için başlattığımız direniş hiç kimsenin şahsi kişiliğine, kurumsal kimliğine, Silivri halkının huzurunu bozacak bir davranış olarak algılanmamalıdır. Biz işimizin, ekmeğimizin peşindeyiz. Ola ki böyle algılandıysa tüm kişi kurum ve Silivri halkına üzüntülerimizi bildirir, bizleri anlamalarını dileriz. Bu süreçte bizlerin işe geri döndürülmesi için CHP Milletvekilleri ve adayları, demokratik kurum ve kuruluşları destek verdiklerini açıkladılar. Onların hepsine ayrı ayrı teşekkür ve saygılarımızı sunarız. En son Silivri Demokrasi Platformunun Silivri Belediye Başkanı Sayın Özcan Işıklar ile11/10/2015'te yapmış olduğu ve bizimde basında öğrendiğimiz mutabakat sonucu işe dönmemize dair bilgi almış idik.Ülke gündeminin hepimizi derinden yaralayan acıları içinde çırpınırken, Silivri demokratik kamuoyunun bizim sorunumuzla meşgul edilmesini kesinlikle istemeyiz. Bu nedenle bu konunun gündemden çıkarılması gayretini, Silivri Belediye Başkanımızın yapıcı tutumu bizleri mutlu etmiştir. Bu demokratik tutumundan dolayı kendisine teşekkür ederiz. Silivri Demokrasi Platformu’nun konuyla ilgili yapmış olduğu basın bildirisi bizim işe geri dönmemiz umudunu güçlendirmiştir. Bunun dışında gazetelerde, internet sitelerinde, sanal medya da yapılmış her türlü yorum ve düşünce bizim dışımızdadır. Esas olan Belediye Başkanımız ve Silivri Demokrasi Platformu arasındaki mutabakattır.Öte yandan mahkeme bizleri işimize iade etti. Sayın Belediye Başkanımızdan ve belediyemizden talebimiz, işimize geri dönmemizi sağlamaktır. Ve işe döndürme sürecini hızlandırmaktır. Ayrıca biliyoruz ki bizim hak arama mücadelemizin devam etmesinden memnun olanlar var. Kendilerince siyasi rant devşirme peşinde olanlar hiç boşuna heveslenmesinler, her yerde sorunlar, anlaşmazlıklar çıkabilir, ama demokratik olgunluk ve hukukun üstünlüğü temelinde, biz sorunlarımızı kendi aramızda çözecek erdem, olgunluğa sahibiz. Tüm taraflara saygılarımızı sunarız... Kamuoyuna duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erman P.
Erman P. - 5 yıl Önce

"Silivri Belediye Başkanımızın yapıcı tutumu bizleri mutlu etmiştir. Bu demokratik tutumundan dolayı kendisine teşekkür ederiz." demişler. oysaki biz yoldan gelip geçerken onların yanına vardığımızda belediye başkanı için kötü sözler söylüyorlardı.

"...bizim hak arama mücadelemizin devam etmesinden memnun olanlar var. Kendilerince siyasi rant devşirme peşinde olanlar hiç boşuna heveslenmesinler, her yerde sorunlar, anlaşmazlıklar çıkabilir, ama demokratik olgunluk ve hukukun üstünlüğü temelinde, biz sorunlarımızı kendi aramızda çözecek erdem, olgunluğa sahibiz." bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. hayri günel sizin hakkınızdan gelir herhalde. selam ve saygılar. Erman.

Mustafa K.
Mustafa K. - 5 yıl Önce

Millet olarak biz ne zaman güleceğiz. Bilmiyorum ama.Böyle sonucu iyi olarak biten şeyler bizi mutlu etmekte.

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196