banner2836

Fatih Koleji’nde Ergenlik Semineri

Silivri Fatih Koleji Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen “Ön Ergenlik ve Ergenlik Dönemi” semineri, Anafen Dershaneleri Rehberlik Uzmanı Recep Uysal’ın sunumuyla Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Fatih Koleji’nde Ergenlik Semineri

Anafen Dershaneleri Rehberlik Uzmanı Recep Uysal, ergenlik dönemi yaşayan çocuklara sahip aileleri uyardı: "Yetkin olun ve çocuklarınızı her konuda kucaklayın" Seminerde, çocukların ergenlik çağlarına geldiklerinde, fiziklerinin, zihinlerinin ve duygularının değiştiğini dile getiren Recep Uysal, bu dönemlerinde ailelerin çocuklarına yakın olmaları gerektiğini dile getirdi. Aile genci kontrol etmeli. Ama bunu yaparken baskıcı bir tavır takınmak yanlış olacaktır. Aile çocuğunun öğretmenleri ile görüşmelidir. Ayrıca arkadaşlarıyla da tanışmak önemli bir noktadır. Ergenlik döneminin insan hayatındaki en zorlu dönem olduğunu unutmamak gerek. Genç hata yapabilir. Ama hata yaptıktan sonra ailenin alacağı tutum çok önemlidir. Tehditkâr ve baskıcı bir ortam genci yanlış ilişkilere, zararlı maddelere itecektir.

Ailelerin çocuklarına yönelik baskıcı aile olma yerine, yetkin tutumu sağlayan aile olmayı denemeleri gerektiğini belirten Uysal, "Çocuğunuzu ne kadar anlamaya ve onu kucaklamaya çalışırsanız çocuğunuz da o kadar sizin olur. Sizler çocuklarınızla iletişimi iyi kuramazsanız dışarıda ona kılavuzluk yapacak çok kişi olacaktır. Şu unutulmamalıdır ki; hangi yaşta olursa olsunlar çocuklar için en güvenli liman ailelerinin yanıdır" diye konuştu.

Seminer sonrasında da ise Uysal, velilerden gelen soruları yanıtladı. Okul Müdürü Celil Göçer, velilere semineri veren Anafen Dershaneleri Rehberlik Uzmanı Recep Uysal 'a teşekkür ederek çiçek verdi. 

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2786

banner2835

banner2252