banner3088

Gencoğlu, Çiftçilik Dünya'nın en değerli mesleğidir

Silivri Genç Ziraat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Gencoğlu, 14 Mayıs Çiftçiler Gününe özel bir mesaj yayımladı.

Gencoğlu, Çiftçilik Dünya'nın en değerli mesleğidir

Silivrili iş adamı Süleyman Gencoğlu, Çiftçiler Gününe özel bir bildiri yayımlayarak: "Çiftçilik Dünya'nın en değerli mesleğidir" dedi. 

14 Mayıs Çiftçiler Gününü'de kutlayan Gencoğlu'nun bildirisi şu şekilde:

"İnsanoğlunun toprakla kadim yolculuğu 12 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Önceleri doğada yetişen otları toplayarak beslenen ilk insan, yere düşen tohumların filizlendiğini keşfedip, zaman içinde başakları tane dolu buğdayı yetiştirmeyi başarmıştır. Buğday tanesinin içinde bir yaşam barındırdığını anladığında da aynı yerde kalarak toprağı işlemeye başlamıştır.

TARIM, avcılık ve toplayıcılık ile beslenmeye çalışan insanlığın göçer yaşamdan yerleşik düzene geçme nedenidir.

Çiftçilik dünyanın en değerli mesleğidir. Ülkemizde, tarımda çeşitlilik açısından dünya ülkeleri arasında önemli bi yere sahiptir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Türk tarımına öncülük etmesi için kurulan Atatürk Orman Çiftliği, çiftçimizin yenilikçi, girişimci ve çevre koruyucu profilini oluşturmaya çalışan bir rehber niteliğindedir.

Günümüzde yaşamın ve ekonominin temel çarkını oluşturan çiftçiler, içinde bulundukları zor koşullara rağmen daha sağlıklı üretim ve daha yüksek verim için büyük çaba sarf etmektedirler. Hedefimiz daha etkin politikalarla ülkemizi tarımda hak ettiği yere getirmek olmalıdır. Çiftçi emeğin karşılık bulmadığı, sağlıklı tarımın olmadığı ülkelerde güçlü bir ekonomiden söz etmek çok zordur.Tüm toprak dostlarına bereketli hasatlar dileriz."

Dünya Çiftçiler Gününüz kutlu olsun.

Genç  Ziraat Yönetim Kurulu adına

İhsan Süleyman GENCOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211