banner3069

Güzellikte her deva Liseli Parfümeri

Hanımların hem bakım hem de güzelleşmek adına Silivri’de yıllardır uğrak yeri olan en önemli adreslerden biri Liseli Parfümeri. Bizler hem sizleri bilgilendirmek hem de habercilik açısından esnafımızın nabzını yoklamak adına röportaj yaptık işletme sahibi Yusuf Ulus’la.

Güzellikte her deva Liseli Parfümeri

 

Kendi alanınızda Silivri’de satışlardan ve ilgiden memnun musunuz?

Ticarete ve özellikle kendi alanımıza güven ve insan kazanma olarak baktığımızdan satışlarımız ve ilgiden memnunuz. Bir ölçüde de Silivri de epeyce bayi ağı ile çalışarak her bölge ve her kesimden insanı kucaklamış bir işletme olarak insanımızı bu alanda eğiten çalışmalar da gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 

Müşterilerin bayan ve erkek olarak yoğunluğu nasıl? Yaz ve kış olarak da kıyaslama yapar mısınız?

Müşterilerimizin %20 si erkek % 80’i bayan genelde. Yazlık iş yoğunluğu ise kışlığın 3 katı olmakta. Tabi yaz ve kışın ürün yelpazesinde oynamalar olmakta. 

En çok tercih edilen ürünleriniz? Kaç değişik kalem mal bulundurmaktasınız?

5000 kalem mal çeşitliliğimiz var. Bunlar ağarlıkta bitkisel içerikli mallar olup en önemli ve tercih edilen ilk beşe giren ürünlerimizi sıralarsak BİYOLOJİK CİLT KREMİ, BİYOLOJİK SAÇ KREMİ, Q AÇOK parfüm, CİCİLE makyaj, ORGANİK SAÇ BOYALARI diyebiliriz.

 

Önceleri 4 şubeniz varken tek satış noksansına düşme sebebiniz ekonomik darboğazdan ve krizin getirdiği bir önlem mi?

Hayır aslında öyle gibi görünse de imalatın başlaması ve kendi ürünlerimizin 500’ze yakın noktada toptan satışlarımızla tüketiciye ulaşmasından kaynaklanmaktadır. Farklı satış noktaları açmak ve yönetmek yerine tek satış noktası ve toptan ağını yaygınlaştırarak bir yol belirlemiş olduk son yıllarda. Bu da bizim daha geniş bir alana ürün göndermemizi sağlamış oldu diye sözlerine devam etti Yusuf Ulus.

 

Sektörde kaç yılınız geçti, farkınızı nasıl ifade edersiniz?

Silivri-Büyükçekmece ve Bakırköy olmak üzere sektörde 25 yılımız geçti. Emsallerimizden farkımız ücretsiz saç ve cilt bakımı yapmamız, müşterimizin kendinden emin olarak ve üründen emin olarak alışveriş yapmasını sağlamak en temel anlayışımız.

 

Ticaret sizce nasıl bir meslek, gençlere önerir misiniz? Silivri’de özellikle?

Silivri insanı ve Türk insanı kaliteden anlayan ve iyi hizmet verdiğinizde sizi zaman içinde bir yerlere bir meslek ticaret. Önemli olan günümüz koşullarında işini iyi yapmak ve ekibini iyi kurmak en önemlisi de iyi yönetmek ivmeyi yukarıya taşıyacak en önemli unsurlardır.

 

Silivri’nin göç alması ve nüfus yoğunluğu işlerinize nasıl yansıdı?

Nüfusun artması ve özellikle farklı yörelerden potansiyel artışın olması bize tabi ki pozitif etki sağlar. Göç alması benim açımdan, işim açısından asla sakıncalı değil aksine tercih edilen bir durumdur. Her konuda olduğu gibi kendi branşımda da öğretici olmaktan yanayım.

FEZA BEHİYE KAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2252