banner2836

Huzur Evinde Beş Yıldızlı Konfor

Silivri’de yaşayan ve Akçil Kardeşler olarak tanınan Nazif ve İlyas Akçil Kardeşlerin Huzurevi yapılmak şartı ile bağışladıkları 4 dönümlük arazi üzerine yapılan Akçil Kardeşler Huzurevi hizmete girdi.

Huzur Evinde Beş Yıldızlı Konfor

Herşey Beş Yıldız
Bağışçılarında katkıları ile yapımı Gönenli Mehmet Efendi İlim ve Hizmet Vakfı tarafından gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 Milyon TL ye mal olan huzur evinin ilk sakinleri de Akçil kardeşler oldu. 150 kişilik kapasitesi ve deniz manzaralı odaları ile hizmet verecek olan Huzurevine Sosyal Hizmetler Müdürlüğü onaylı ve yaşları 55 üzeri olan sağlıklı yaşlılar kabul edilecek. Huzur Evinin Basın Danışmanı Cihangir Davutoğlu, Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı N. Esra Genç, Genel Müdür İsmail Yılmaz, Genel Müdür Asistanı Berivan Demir ve personel tarafından basın mensuplarına gezdirilen huzurevinde konuşan Cihangir Davutoğlu, huzurevi hakkında bilgi vererek, “Binamız yaklaşık 4 dönüm arazi üzerine U planlı 1250 metrekare temele oturan, 7050 metrekare kapalı alana sahip bodrum, giriş ve üstü 4 kattan oluşmaktadır. Gerek odalarımız gerekse ortak kullanım alanlarımız kalacak misafirlerimizin rahat edecekleri şekilde planlanmıştır. 18 metrekareden başlayan, ferah, çoğu deniz manzaralı ve balkonlu, her odasında tuvalet ve banyo olan 70 adet sakin odamızda ev ortamı sağlanmaya özen gösterilmiştir. Ana bölüm ve 2 koldan oluşan binamızın bodrum katı ana bölümde kesimhane, sanayi mutfağı, çamaşırhane, kazan dairesi, personel odaları, kollarda ise sığınak ve hobi alanları bulunmaktadır. Giriş katımızda danışma, idari odalar, doktor ve revir odası, kuaför, kantin, kafeterya ve oturma salonu bulunmaktadır. 1. Katta ana bölümde deniz manzaralı ferah yemek salonumuz ve idari odalarımız bulunmaktadır. Kolların tamamı ile 2. ve 3. Katta sadece huzurevi ve bakımevi, sakinlerimizin odaları bulunmaktadır. 4. Katta bulunan 2 oda ve bir tuvaletten oluşan 6 adet süit misafirhanemizde, Ayrıca misafirhanemiz, huzur ya da bakımevinde kalan yakınlarını ziyarete gelip tatillerini, özel günlerini beraber geçirmek isteyen ziyaretçilerimize de hizmet verecektir.” Dedi.

“Fedakarlıklarını Esirgemeyenlere Teşekkür Ederiz”
Büyük çoğunluğu Gönenli Mehmet Efendi İlim ve Hizmet Vakfı tarafından tamamlanan ve hayırsever vatandaşlarında katkıları ile yaklaşık 4 yılda bitirilerek hizmete açılan Akçil Kardeşler Huzur evinin basın danışmanı Davutoğlu “ İlk misafirleri NAZİF ve İLYAS AKÇİL kardeşler olan huzurevimiz, Akçil kardeşler gibi uzun yıllar bizlerle beraber olacak sakinlerimiz dışında; bakım ünitesi, demans, alzheimer, hastane sonrası bakım, günlük bakım, kısa süreli konaklama veya bakım için de hizmetinizdedir. Ayrıca 4. Katta tüm donanıma sahip çok büyük bir konferans salonumuz, mescidimiz ve harika deniz ve doğa manzaralı geniş bir terasımız bulunmaktadır. Değişiklik oluşturmak ve monotonluktan kurtulmak için yedi değişik model ve metrekarede odamız mevcuttur. Her katta ayrı oda rengi ve farklı renk banyo fayansı kullanılmıştır. Giriş kat mavi, 1.kat sarı, 2.kat yeşil, 3.kat ise lila katı olarak 55 yaş üstü misafirlerimizin hizmetine sunulmuştur. Her katta sağlık odası, umumi kadın ve erkek tuvaleti, çamaşır yıkama odası, hemşire bankoları, ara dinlenme koltukları bulunmaktadır. Ayrıca binamızda çift asansör, su deposu, beton yangın merdiveni, odalarımızda tv imkanı, dahili telefon, set altı buzdolabı yeri tüm oda ve oda banyolarında ,hemşire çağırma butonu bulunmaktadır. Sakinlerimizin ilaç almaları bilgisayar ortamında yapılacak ve hangi ilaçların hangi saatte verileceği kat hemşireleri tarafından takip edilecektir. Huzurevimizde kalmak isteyen misafirlerimiz, Önce huzurevimize başvuracaklar yönetmeliğe uygun olanlar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gönderilecek, huzurevlerinde kalma şartları gerçekleşmişse bize yönlendirileceklerdir. Silivri’ye böyle bir tesisi kazandırmak için bağışta bulunan, gayret gösteren ve fedakarlıklarını esirgemeyenlere teşekkür ederiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2252