banner3088

İBB ve Silivri Belediyesi’nden Yoğun Mesai

İBB ve Silivri Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışmaları dahilinde ilçe genelinde ilaçlamadan kapalı durak yeri hizmetlerine kadar sürdürülen çalışmalar hızla devam ediyor.

İBB ve Silivri Belediyesi’nden Yoğun Mesai

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile Silivri Belediyesi ekiplerinin koordineli çalışmaları ilçe genelinde farklı bölgelerde devam ediyor.

Yaz mevsiminin gelişi ile Gümüşyaka Mahallesi, Fatih Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Selimpaşa Mahallesi ve Mimarsinan Mahallelerinde sinek lavraları ve uçucu sineklere karşı ilaçlama çalışmaları gerçekleştirildi.

Eş zamanlı olarak sürdürülen işlemler dahilinde İSKİ Su İnşaat Dairesi Başkanlığı ekipleri Değirmenköy Mahallesi’nde dere temizlik faaliyetine başladı.

Önceki haftalarda start verilen kıyı temizlik çalışmaları kapsamında İSTAÇ Kıyı ve Plaj Temizleme ekiplerince Silivri Merkez Plajı’nda kum eleme ve temizlik işlemleri devam ediyor.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda ise yabani ot biçme ve asfalt yama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Son olarak Selimpaşa Mahallesi’nde İSKİ ekiplerince sürdürülen alt yapı faaliyetleri de kısa bir süre sonra tamamlanacak. 

9 ADET YENİ KAPALI DURAK

Ekiplerin koordineli çalışmaları dahilinde Üniversite Bölgesi, İETT ve Terminal durak yerleri başta olmak üzere üç farklı bölgede yeni kapalı durak yeri yapım çalışmaları başladı.

Öncelikli olarak bu bölgelerin tamamlanmasının ardından ilçe genelinde toplamda 9 adet kapalı durak yeri yapılmış olacak.

İlçenin dört bir yanında yoğun ve hızla sürdürülen çalışmalar İstanbul Büyükşehir Belediye ve Silivri Belediye Meclis Üyeleri Şenoğlu Türkyılmaz, Sami Barlas, Celalettin Yazıcı ve Filiz Baş Güler tarafından bizzat takip ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkut Trakyalı
Erkut Trakyalı - 1 yıl Önce

Mahalleler sahil köpek dolu. Bali iler den çarşıda adım atılmıyor, parklarda bank yok malzemeler dökülüyor. Körmü bu insanlar. Yazık çok yazık.

Duran Gocer
Duran Gocer - 1 yıl Önce

Çok iş var her kaldırım otla dolu hiç bir iş yapılmamış is çok galaxy gelsin

Harun çeker
Harun çeker - 1 yıl Önce

Merhaba arkadaşlar katılırsınız veya katılmaz olabilirsin ben insanı seven ve değer veren bir kişiyim şunu şöylemek ve dile getirmek isterim bir dönem özcan by oyverdim ve hatta ve hatta cevreye zarar veren bir olay vardıki ve araştırdık belediyenin görevi olduğunu söylediler ufak bir işti kepce suya yön verip kanala bir işlem yapılacaktı Okadar uğraştık vede özcan beylede konuştuk hiç ilgilenmediler volkan bey geleli fark yapan bir çalışma gözlemliyorum taktir ediyorum saygı deyer arkadaşlarada katılıyorum yanlız yavaş yavaş herşey olur diyorum.

Sevda Aydemir
Sevda Aydemir - 1 yıl Önce

chp'nin yıllardır yapamaďığı hizmetleri büyük bir azim içerisinde hızlı bişekilde yapan ve yapmaya devam eden yeni akpli ve mhpli başkana saygılar teşekkürler

ortakoylu
ortakoylu - 1 yıl Önce

yerel basinda volkan yilmaza buyuk destek var adamin otlari bicmesi bile buyuk hizmet gibi gosteriliyor

Muammer Danışkan
Muammer Danışkan - 1 yıl Önce

Yeni Mahalle Belediye konutlar bölgesinde ara bölgelerdeki otların bir kısmı biçilmediği için yangın

tahir
tahir - 1 yıl Önce

belediyenin kaldırımdaki otlara acil çözüm bulması gerekir.Ortaköy caddesi yol boyu ot dolu.

Durmuş kaya
Durmuş kaya - 1 yıl Önce

Alibey mahallesi muhacir mahallesi alt yapı harap durumda her yerden lağım fışkırıyor sokaklar delik deşik her tarafı yama kaldırımlar sökülmüş belediye her zamanki gibi yine oy peşinde göz boyama işi yapıyor halkın gerçek ihtiyaçlarını gören yok


SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211