banner3088

Işıklar Comenius Projesi Öğrencileriyle Buluştu

Comenius Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında 6 ülkeden Silivri’ye gelen öğrenciler öğle yemeğinde ilçe protokol üyeleriyle bir araya geldi.

Işıklar Comenius Projesi Öğrencileriyle Buluştu

Türk kültürünün yabancı gençlere tanıtılması ve Türk öğrencilerin de Avrupa kültürünü tanımalarını amaçlayan Comenius Hayat Boyu Öğrenme projesi kapsamında 6 ülkeden 20 öğrenci Silivri’ye misafir geldi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, gençleri Yelken Restorant’ta verdiği yemekte ağırladı. Silivri Kaymakamı Salih Keser, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yılmaz Kaya ve Mecit Bayar’ın da katıldığı yemekte Başkan Işıklar gençlere ilçe hakkında bilgiler verdi. Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün oluşturduğu program kapsamında çevredeki fabrikaları dolaşarak çalışma koşullarını ve işleyiş aşamaları hakkında bilgi alacak öğrenciler, ziyaretleri kapsamında Silivri ve İstanbul’un tarihi ve turistik bölgelerini de dolaşacak.

 

  
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2013, 10:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
tsevim88
tsevim88 - 7 yıl Önce

yabancı çocuklar kültürümüzü hemen kapmışlar!!! çocuklar önde büyükler arkada!, çocuklar büyüklerin yanında yemek yiyemez.! vs. vs

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196