banner2836

IŞIKLAR KOMŞU ÜLKEYLE İŞBİRLİĞİ SEVİNCİNE ORTAK OLDU

TBTSO ve MAKSİFED arasında gerçekleşen işbirliği protokol törenine katılan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar; “Bulgaristan ile imzalanan işbirliği protokolünün, sanayi ve kültürel sektörde her iki ülkede de potansiyel yaratacağını düşünüyorum” dedi.

IŞIKLAR KOMŞU ÜLKEYLE İŞBİRLİĞİ SEVİNCİNE ORTAK OLDU

 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Türk- Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası (TBTSO) ile Marmara ve Kuzey Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (MAKSİFED) arasında karşılıklı olarak imzalanan işbirliği protokolü imza törenine katıldı. Klassis Resort Otel’de gerçekleştirilen törene, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Nizamettin Şenköylü, MAKSİFED Başkanı Günal Baylan, TBTSO Başkanı Zeki Bayram, Silivri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Kadir Baran ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda sanayici katıldı.

 

IŞIKLAR; “BULGARİSTAN İLE TARİHİ VE EKONOMİK BİR BAĞIMIZ VAR”

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, imza töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi; “Silivri’nin bu tür organizasyonların çekim merkezi olabilmesi konusunda gösterdiği başarı, çabalarımızın amacına ulaştığını gösteriyor. Bu emeğe katkı sağlayan SİAD’a ve onun değerli üyelerine öncelikle böyle bir toplantının ilçemizde yapılmasını sağladıkları için teşekkür ediyorum. Komşumuz olan Bulgaristan ile tarihi ve ekonomik bir bağımız var. İlçemizde Bulgar göçmeni hatta ikinci pasaportu olan çok sayıda hemşerimiz olduğunu biliyorum. Bu tür ilişkilerin ilçemize çok büyük faydalar sağlayacağını, böyle bir iş gücünün sanayi ve kültürel sektörde her iki ülkede de potansiyel yaratacağını ifade etmek isterim. İlçemiz, 100 binlik planlarla gelecek 10 yılda 1,5 milyon nüfus öngörülen bir yapıdadır. Tarım, ilçemizin en önemli sektörlerinden biridir. Bulgaristan’da da aynı potansiyelin olduğunu biliyoruz. Sayın rektörümüze huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Silivri Belediyesi olarak, Namık Kemal Üniversitesi, Tarım Kredi Kooperatifi Trakya Bölge Müdürlüğü ve dünyaca ünlü Alman endüstriyel ürünler firması olan Martin Bauer Group ile Türkiye’de ilk defa bir belediye olarak tarımsal işbirliği protokolü imzaladık. Bölgemizin bu zenginliğini geliştirerek, refahın arttırılması amacıyla bir tarım projesi başlattık. Bu tarımsal zenginliğimizin fırsatlarının daha çok gelişerek, paylaşılacağını inanıyoruz. Silivri’mizde iş, güç ve zenginlik yaratmaya çalışan sanayicilerimize de huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum.” Gerçekleşen konuşmaların ardından TBTSO Başkanı Zeki Bayram ve MAKSİFED Başkanı Günal Baylan arasında karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2834

banner2252